Workcube, işletmenizde A’dan Z’ye tüm süreçleri bir biri ile entegre olarak yönetmenizi sağlar. Tüm Workcube çözümleri ERP, CRM, İnsan kaynakları, Proje yönetimi, B2B, B2C gibi farklı çözümlerin fonksiyonelliğini bir arada barındırmaktadır.

İşletmelerin büyüklüklerine ve iş potansiyellerine uygun olarak 4 farklı çözümden oluşan Workcube Enterprise Business Portal, Workcube içerisinde yer alan tüm iş objelerini ve iş fonksiyonlarını %100 kapsayan en kapsamlı paket olarak işletmelere sunulmaktadır. Çözüm içerisindeki 4.500’den fazla iş fonksiyonu ve iş nesnesi alt alta, yan yana üst üste kurumların gereksinimlerine uygun şekilde bir araya getirilerek bu paketler oluşturulmuştur. Gelecekte ihtiyaçlarınızın ve işlerinizin gelişmesi ile orantılı olarak bugün aldığınız paketi diğer paketlerde yer alan ek fonksiyonları ekleyerek genişletmeniz mümkündür.

Workcube ERP, bir işletmedeki tüm departman, operasyon ve süreçleri yönetmek için ihtiyaç duyulan fonksiyonların tümünü kapsar. Workcube’ü tüm fonksiyonları ile kullanan kurum ve kuruluşlar e-Business dönüşümünü tamamen gerçekleştirmiş ve dünya ile iş yapmaya hazır hale gelmiş kurumlardır.

Workcube; muhasebeden finansa, üretimden dağıtıma, pazarlamadan satışa tüm kurumsal departmanları, müşteri hizmetlerinden eğitime, call center’dan online satışa tüm operasyonları, yönetimden planlamaya, ölçümlemeden raporlamaya tüm süreçleri, e-mailingden SMS’e, forumdan bilgi ve belge paylaşmaya tüm iletişim ve işbirliği araçlarını, çalışandan müşteriye, tedarikçiden bayiye ekonomik habitat içerisindeki tüm oyuncuları kapsayan entegre bir üründür.

Workcube, geçmişte ve günümüzde farklı kategori ve tanımlarla ifade edilen kurumsal yazılım çözümlerinin komple bir bileşkesi olarak düşünülebilir. Bu açıdan Workcube ERP, finans, muhasebe, üretim, dağıtım, satış v.b. çözümlerdeki tüm fonksiyonları kapsamakta ve birbiriyle birebir entegre bir biçimde kurumların kullanımına sunmaktadır. Diğer Workcube çözüm ve ürünleri Workcube’ün alt kümeleridir. Workcube ERP, günümüz dünyasında kurumsal yazılım kapsamının ve teknolojisinin geldiği en geniş, en yeni ve en son duraktır.

İşletmelere uçtan uca çözümler sunan Workcube, 64 farklı modül, 4.500’den fazla iş fonksiyonu ve iş nesnesine sahip

Abonelik sistemiyle çalışan firmanızın tüm müşterilerle olan abonelik sözleşmelerini etkin bir biçimde yönetmesini sağlar.

Workcube Abonelik Yönetimi, yaptığınız abonelik sözleşmelerinin tüm detaylarını siteme girebilir ve hangi müşteri için ne zaman hangi hizmetlerin verileceğini sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Buna göre planlamanızı yapar ve iş süreçlerinizi daha etkin yönetirsiniz. Abonelik Yönetimi modülü sözleşme içeriğinden yola çıkarak ödeme planı oluşturmanıza ve bu plana bağlı olarak otomatik, periyodik faturalandırma yapmanıza olanak sağlar.

Abonelik Yönetimi; Workcube Anlaşma Yönetimi, Proje, Ajanda ve Servis Yönetimi modülleriyle entegre çalışır. Bu şekilde müşterilerinize yaptığınız ziyaretleri aynı ekrandan takip edebilir ve bu ziyaretlerin sonuçlarını görebilirsiniz. Anlaşmalar ile ilgili her türlü dökümanı dijital olarak saklayabilirsiniz. Gerektiğinde abonelik anlaşmalarının Proje olarak takibini yapabilir ve toplamda ne kadar gelir elde ettiğinizi görebilirsiniabone için ne kadar zaman harcandığını, hangi ürünlerin kullanıldığını görebilir ve o sözleşmenin size maliyetini net olarak hesaplayabilirsiniz. Hangi abone için ne tür hizmetler verilmiş bunları görebilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Workcube Abonelik Yönetimi Fonksiyonları

 • Sisteme sınırsız sayıda abone kaydı.
 • Tüm ayrıntılarıyla sözleşme yönetimi.
 • Abonelik sözleşmesinden otomatik ödeme planı oluşturma.
 • Abonelik sözleşmesinden otomatik faturalandırma
 • Ajanda, Proje ve Servis Modülüyle %100 entegrasyon.
 • Tüm abonelerin ödemelerini tek bir yerden yönetebilme.
 • Abonelik sözleşmesiyle ilgili her türlü dokümanı sitemde dijital olarak saklayabilme.
 • Abonelik sözleşmesiyle ilgili her türlü işlemi, etkileşimi, gelir ve gideri merkezi olarak takip edebime ve sözleşmenin karlılığını hesaplayabilme.

Workcube mimarisi dünya standartları üzerine kuruludur. Sizi tek bir yazılım ve donanıma bağımlı yapmaz. Çünkü Workcube; ColdFusion, Java ve W3C standartları ile geliştirilmiştir. ColdFusion J2EE ve .Net standartlarına aynı anda destek veren yegane platformdur.

Endüstri Standartları Desteği

Workcube ColdFusion ve Java ile endüstri standartları gözetilerek geliştirilmiştir. Sizi herhangi bir ürün ve platformun bağımlısı yapmaz. Elinizdeki mevcut yazılım ve donanım yatırımlarınızı korur. Intel veya RISC temelli donanımlarda, Unix türevlerinde ve Windows üzerinde sorunsuz ve yüksek performansla çalışır.

MS SQL, DB2, veritabanlarını native olarak desteklediği gibi ODBC Socket tanımı olan ilişkisel tüm veritabanlarında da çalışabilir. Workcube mevcut yatırımlarınızı koruyarak e-Business uygulamanızı yürürlüğe koyar.

Workcube native olarak Adobe ColdFusion MX uygulama sunucusu üzerinde çalışır. Ancak diğer endüstri standartı J2EE uygulama sunucuları üzerinde de koşar. JRUN ve IBM WebSphere gibi sunucularda da yüksek performans gösterir. Apache, IIS gibi HTTP sunucularla çalışır.

Web servisleri desteği ve Elektronik Veri Değişimine (EDI) imkan tanır. Yüksek güvenlik sunar.

Workcube %100 browser temelli sesli ve görüntülü iletişim sunucusu Flash Communication Server, e-mail ve fax sunucuları ile uyumlu çalışır.

İşletmenizin faaliyetleri hakkında en hızlı en pratik analizleri yapmanıza ve doğru zamanda doğru kararlar almanıza olanak tanır.

Workcube Analiz ve Raporlama Modülü ile, satış, pazarlama, servis vb. faaliyetlerinizden çok şey öğrenebilir, müşterilerinizin, partnerlerinizin ve çalışanlarınızın işleriniz üzerindeki etkilerini daha yakından takip edersiniz.

Workcube Analiz Raporlama Modülü, en üst düzey yöneticiden servis görevlisine kadar tüm kademedeki çalışanlara gerçek zamanlı ve genel perspektifi yansıtan komple analizler sunar. Çalışanın görevlerine ve ihtiyaçlarına göre gerekli bilgileri biraraya getiren, kullanımı kolay, doğru analizler kişiselleştirilmiş bir biçimde ilgili kişiye sunulur. Modülde yer alan raporlar geçmiş ve güncel bilgileri kullanarak işletme faaliyetlerinin ve müşterilerin en iyi şekilde kavranmasını sağlar.

Workcube Analiz ve Raporlama tüm diğer Workcube modülleri ile entegre çalışır.

Workcube Raporlama modülü, günümüz rekabet dünyasında önemli bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesini engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Rapor elde etmek isteyen kullanıcı izin verildiği ölçüde belli analiz bilgilerine ulaşır. Kullanıcılar raporları, email, web sayfası, PDA gibi farklı cihaz veya kanallardan elde edebilirler. İstenen bilgiler ve raporlar otomatik olarak kullanıcıya iletilecek kanala veya cihaza göre ayarlanır. Workcube Raporlama Modülü geniş bir şablon rapor kütüphanesine sahiptir. İnteraktif tablolar, pay chartlar, grafikler v.b. ‘den oluşan bu raporlar herhangi bir kullanıcı için özelleştirilebilir veya ihtiyacına göre yeniden düzenlenebilir niteliktedir.

Workcube İmplementasyonlarında, isteyen müşterilerimizin teknik yöneticilerine Workcube Raporlama modülü hakkında detaylı teknik eğitim verilerek, gelecekte ihtiyaç duyulabilecek farklı raporları kendi kendilerine dizayn etmelerine olanak tanınmaktadır.

Workcube İçerisinde Yer Alan Gruplandırılmış Raporlar

Satış Analizleri
Workcube satış analizleri satış yöneticilerinin satış bilgilerini analiz etmelerine ve satış personelinin ve tüm dağıtım kanalının performansını ölçmelerine olanak tanır. Satış yöneticileri elde ettikleri bilgi ve grafikler yardımıyla satış trendlerini, ürün fiyatlandırmasını ve indirimleri kolaylıkla tanımlayabilir, rekabet ortamı hakkında ayrıntılı fikir sahibi olabilir. Satış analizleri satış temsilcisinden satış müdürüne kadar tüm satış organizasyonunun kendileri ile ilgili en güncel satış raporlarını görmesini ve motive olmasını sağlar. Bu sayede satış faaliyetlerinde belirgin bir artış sağlanır. Workcube satış analizleri ile, sizin için en karlı müşteri hangisi? Hangi ürün, hizmet veya kanal şirketinizi taşıyor? Neden? Doğru tahminler yapabiliyor musunuz? Etkin bir biçimde çapraz veya dikey satış yapabiliyor musunuz? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Workcube satış analizleri, call center, email, Web, yüzyüze görüşme v.b. müşteri ile iletişim ve ilişki kurulan tüm noktalarla entegre çalışarak, kullanıcılara müşteriler hakkında en güncel ve aktif bilgileri aktarır ve müksimum sonuca ulaşmayı sağlar. Bu bilgileri alan satış profesyonelleri müşterisinin tercihlerini, satınalma davranışını ve değerini daha iyi anlar ve doğru zamanda doğru fırsatları değerlendirerek satışı gerçekleştirir.

Marketing Analizleri
Workcube pazarlama analizleri, işletmelerin pazarlama yatırımlarının en üst seviyede sonuca ulaşmasını sağlar. Workcube marketing analizleri de satış analizleri gibi, call center, email, Web, yüzyüze görüşme v.b. müşteri ile iletişim ve ilişki kurulan tüm noktalarla entegre çalışır. Bu bilgileri alan marketing profesyonelleri müşterilerinin tercihlerini, satınalma davranışlarını, karlılıklarını daha iyi anlar ve bu sayede doğru hedef belirleyerek gerekli marketing aktivitesini gerçekleştirir. Pazarlama analizleri ayrıca farklı kanallar üzerinden müşteriye sunulan pazarlama kampanyalarının etkinliğini gerçek zamanlı ve sürekli biçimde ölçmeyi çok kolay bir hale getirir. Gerçek zamanlı analiz ve sonuçlara ulaşmak pazarlama profesyonellerinin marketing programlarında gerekli değişiklik ve ayarlamaları tam zamanında yapmalarına imkan verir.

Servis&Destek Analizleri
Workcube Servis&Destek analizleri işletmelerin servis ve müşteri hizmetleri (call center) departmanı operasyonlarının yakından takip edilmesine ve optimize edilmesine imkan tanır. Kaynak kullanımı, servis aktiviteleri, çözüm trendleri, servis gelirleri, servis giderleri ve müşteri memnuniyeti ile ilgili detaylı bilgilerin elde edilmesini sağlar. Tüm servis&destek ve müşteri hizmetleri departmanı çalışanları müşterilerin aktiviteleri ve performansları hakkında dakikası dakikasına bilgi sahibi olarak müşteriye doğru çözümler sunar, bu sayede müşteri sadakati en üst seviyeye çıkarılmış olur.

Satınalma ve Tedarik Zinciri Analizleri
Workcube satınalma ve tedarik zinciri analizleri tedarikçi performansı, stok devirleri, sipariş teslim zaman bilgileri, satınalma maliyetleri v.b. bilgilere kolaylıkla ve hızlıca ulaşmanıza imkan tanır. Tedarik zincirinizin etkinliğini görmeniz için tedarik zincirinin her noktasından her bilgiyi güncel ve doğru biçimde size ulaştırır. Workcube satınalma analizleri sayesinde geç teslimatların sebeplerini, hangi tedarikçinin satınalma şartlarınızı daha iyi karşıladığını kolaylıkla görebilir, stoklarınızı daha iyi yönetir, tedarikçinize ihtiyaç duyduğu bilgileri daha hızlı şekilde ulaştırırsınız. Tedarikçilerinizi üretim kalitesine, fiyatına, tedarik süresine, hizmet kalitesine göre sıralayabilir, aynı kategorideki tedarikçileriniz arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. En çok satın aldığınız ürün veya hizmetleri, en çok satınalma yaptığınız tedarikçilerinizi görmek satınalmalarınızdaki pazarlık gücünüzü üst seviyeler çıkarır.

İK Analizleri
Workcube İK analizleri çalışanlarınızı ve çalışanlarınızın işiniz üzerindeki etkilerini analiz etmeniz için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları size sunar. Çünkü İK Analizleri, insan kaynakları modülünden gelen tüm bilgileri kullanır. İK analizleri, maaş ve ikramiyelerdeki değişikliklerin işletmenize ne kadar yük getireceği gibi stratejik bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlar. Workcube İK analizleri ile çalışanlarınızın performansını ölçebilir, aldıkları eğitimlerin çalışanlarınız üzerindeki etkilerini görebilir, performans artırmak için ne gibi yöntemler kullanmanız gerektiğini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Çalışanlarınızın güncel operasyonlar üzerindeki etkilerini kolaylıkla anlayabilir, gelecek iş objektiflerinize ulaşabilmek için ne gibi şigücü değişiklikleri yapmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Finansal Analizler
Workcube Finansal Analiz araçları sadece bilançonuzdaki rakamları size gösteren finansal tablolar değildir aynı zamanda karınızı, kayıplarınızı, hisse senedi değerlerinizi etkileyen faktörleri görmenize, varlıklarınızı ne kadar etkin biçimde kullandığınızı ve nakite çevirdiğinizi tespit etmenize olanak tanır. Workcube Finansal Analizler ile nakit akış trendinizi tanımlar, bu trendleri bütçenizle karşılaştırabilirsiniz. Müşteri ve aktiviteleri kar ve maliyet açısından izleyerek size nelerin ekstra maliyet doğurduğunu görebilir, bu maliyetleri ortadan kaldıracak tedbirler alabilir ve bu sayede karlılığınızı artırabilirsiniz. Tüm bu analizler size doğru çalışana, doğru operasyonlara ve doğru müşterilere yatırım yapma imkanı sağlar.

Workcube Finansal Analizler ile, “Hangi ürün, hizmet veya müşteri benim için en karlısı? Müşterilerime hizmet maliyetlerim neler? En az geridönüşüm elde eden süreç ve aktiviteler hangisi?” gibi sorularınıza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Partner Portal Analizleri
Workcube Partner Portal analizleri tüm partner portal üzerinde aktif olan partnerlerin performans ve etkinliğini ölçmeyi sağlar. “Hangi partner daha çok ürün satıyor? Hangi partner müşteriye hızlı hizmet sunuyor? Hangi bölgedeki partnerler daha çok gelir getiriyor? v.b.” sorularınıza cevap bulmanıza imkan tanır. Tüm bu soruların cevabına ulaşan partner network yöneticisi ,partner networkünün etkinliğini artırmak için kaynakları optimum biçimde nasıl dağıtacağını kolaylıkla görebilir. Workcube Partner Portal analizlerine partnerler de ulaşarak kendi performanslarının ne olduğunu kolaylıkla görebilirler. Ayrıca işletmeler partnerler kanalıyla mal veya hizmet alan müşterilerinin tercihleri, davranış biçimleri v.b. hakkında da bilgi sahibi olabilirler. Partner Portal analizleri ile yöneticiler ve partnerler ortaklaşa gerçekleştirilen satış, servis ve pazarlama aktivitelerinin etkinliğini ölçebilir, sonuçları değerlendirerek tüm partnerlere göre optimize edebilirler.

Üst Düzey Yönetici Analizleri
Workcube Raporlama modülünde üst düzey yöneticiler için özel olarak hazırlanan analizler, yöneticilerin finans, pazarlama, satış, servis, müşteri ve ürün gibi farklı açılardan ve bir bütün olarak işletmelerinin genel gidişatı, departmanların genel performansı v.b. hakkında detaylı ve doğru bilgilere ulaşmalarını sağlar. Sadece yöneticilere özel hazırlanan raporlar özelleştirilmiş bir biçimde, Executive Suit modülü aracılığıyla yöneticiye sunulur ve bu raporlara ilgili yöneticiden başka kimse ulaşamaz.

Web Analiz Raporları
Workcube Enterprise, Partner ve Public portallere bağlı tüm kullanıcıların platform üzerindeki aktivitelerini raporlar. Örneğin en çok girilen sayfalar, en uzun süre kalınan sayfalar, sisteme giriş ve çıkış zamanları v.b. bilgiler kişi kişi, portal portal ve bütün olarak izlenebilir.

B2B Sistem Yönetimi aracı, Workcube Partner Business Portal’i işletmelerinde hayata geçiren müşterilerimizin bu portallerini tamamen bağımsız şekilde, kendi kendilerine yönetmeleri ve yaşatmaları için dizayn edilmiş bir modüldür.

B2B Sistem Yönetimi modülü içerisinde site önyüzlerinin tasarlanabileceği tasarım aracı, menü tanımları, erişim yetkilendirmesi gibi alt fonksiyonları barındırır. Modül modül, sayfa sayfa partnerler için kişisel veya grup halinde erişim yetkilendirmesi yapmak mümkündür. Bu sayede Workcube Partner Business Portal kullanan işletmeler diledikleri an diledikleri iş ortaklarını sisteme dahil edebilmekte veya sistem dışı bırakabilmektedir.

Workcube içerisinde yer alan bir diğer modül İçerik Yönetimi modülü üzerinden sadece Partner Portal’de yayınlanacak içerikler girmek, bu içerikleri farklı partner gruplarına göre yayına koymak, içeriklere görsel ve linkler eklemek, ilişkili içerikler tanımlamak mümkündür.

B2B sistem yönetimiyle iş ortaklarınız, müşterileriniz, tedarikçileriniz sizin denetiminiz altında ve sizin yetki verdiğiniz ölçüde sizinle olan ilişkilerini Partner Portal üzerinden takip edebilir ve yönetebilirler. Böylelikle ilişki maliyetleriniz düşer ve sürekli iletişim halinde olursunuz.

Workcube B2C Sistem Yönetimi aracı işletmelerin sınırsız sayıda web sitesini bir arada yönetmesine imkan tanır.

Public Business Portal çözümününün bel kemiğini oluşturan bu modül Web sitelerinizi kolaylıkla self-servis güncellemeniz ve dinamik bir şekilde satış, pazarlama, servis ve tanıtım amaçlı olarak kullanmanız için ihtiyaç duyduğunuz tüm fonksiyonları size sunar.

B2C Sistem Yönetimi modülü, içerisinde site ön yüzlerinin tasarlanabileceği tasarım aracı, menü tanımları, erişim yetkilendirmesi gibi alt fonksiyonları barındırır.

Web sitesine özel – Title, Discription, Keyword gibi meta tanımları bu modül üzerinden yapılır.

Sınırsız sayıda Web sitesi aynı anda sistem üzerinde tasarlanıp yönetilebilir. Bu sayede işletmeler farklı marka veya ürünleri için özel web siteleri yapma şansına sahip olurlar. Ürün yönetimi, servis destek, kampanya&promosyon modülleri ile birebir entegre çalışan B2C Sistem yönetimi, internet üzerinden satış, destek hizmeti, süreli veya anlık promosyonlar sunmaya, ziyaretçi anketleri oluşturmaya imkan tanır.

Internet sitesi üzerinde şifreli özel alanlar yaratmak, ziyaretçi tipine göre özelleştirilmiş içerik yayınlamak mümkündür. Web sitesi içeriklerinde her türlü link, ilişkili içerik, ilişkili belge ve movie dosyaları tanımlanabilir. Sayfalarda tanıtım bannerları yayınlanabilir.

Bankalar ile olan ilişkilerin, işlemlerin yürütülmesine, hesap mutabakatlarının gerçekleştirilmesine imkan tanır.

Şirketinize ait tüm banka hesaplarındaki hesap açılışı, para yatırma, para çekme, gelen / giden havale, virman gibi işlemlerinizi kaydetmenizi ve takip etmenizi sağlar. Workcube banka modülü kolaylıkla banka ve yatırım araçları ile entegre edilerek otomatik veri transferine hazır hale getirilir.

Banka Modülü Fonksiyonları

 • Banka Hesapları Takibi
 • Banka Şube Tanımları
 • Banka İşlemleri Takibi
 • Banka Talimatları
 • Hesaba Para Yatırma/Çekme İşlemleri
 • Virman İşlemleri
 • Gelen / Giden Havale
 • Döviz Alış / Satış
 • Kredi Kartı Tahsilatları
 • Kredi Kartı Ödemeleri
 • Toplu Provizyon İşlemleri
 • Otomatik Ödeme İşlemleri
 • POS İşlemleri Takibi

Bütçe Modülü, kurumların stratejik vizyonuna uygun hedeflere, bütçe altında ulaşmalarını sağlar.

Workcube Kurumsal Performans Yönetiminin bir parçası olan bütçe yönetimi modülü, yöneticilere kurumun finansal fotoğrafını tek bir ekrandan gösteren Executive Suit modülü, bağımsız ve sınırsız sayıda oluşturulabilen finansal senaryolar kurumların stratejik vizyonuna uygun hedeflere, bütçe altında ulaşmalarını sağlar.

Entegre: Stratejik, operasyonel vre finansal planların hepsi tek bir merkezden yönetilir. Yöneticiler kendi bütçelerini masa üstü dökümanlarda planlamak durumunda kalmaz.

Paylaşılabilir: % 100 Web tabanlı Workcube’de bütçelere, ilgili kişiler istedikleri zaman, istedikleri yerden sadece internet bağlantısıyla erişebilirler.

Uyarlanabilir: Sınırsız sayıda bütçe ve finansal senaryo oluşturma ve bunları  tarih ve isimlerle versiyonlama, şirketlerin iş ortamında yaşanan değişikliklere göre ihtiyaç duydukları zaman revize etmelerine imkan tanır.

Gerçek Zamanlı: Entegre bir sistemin parçası olan workcube bütçeleme ve finansal senaryolar modüllerinde planlanan/gerçekleşen rakamlar daima günceldir. Çünkü kurumun diğer birimleri tarafından yapılan tüm veri girişleri direkt olarak bu modüllerde gerçekleşen rakamlar olarak yer alır.

Etkin: Finans yöneticileri ve departman yöneticileri, verileri yönetmekten çok zamanların büyük çoğunluğunu işlerini yönetmekte kullanır.

Amaca Uygun: Executive Suit modülünde, yöneticilere özel tasarlanmış ekranlar, yöneticilerin bilmeleri gereken her türlü veriye özet ve bütünsel halde ulaşmalarını ve böylece işletmelerindeki büyük fotoğrafı daha net görmelerini sağlar.

 • Workcube Bütçe ve Finansal Planlama Yönetimi Özellik ve Fonksiyonları
 • Stratejik planları, detay planlar ile karşılaştırma
 • Hedeflenen ve gerçekleşen bütçeler ve senaryolar arasında güçlü ilişki takibi yapabilme
 • Farklı zaman dilimlerine yayılmış sınırsız genel ve detay bütçeler oluşturabilme
 • Tarih aralığına ve aylara göre bütçe raporları ile gerçekleşen ve planlanan rakamları karşılaştırma
 • Masraf merkezi, bütçe kalemi, aktivite ve ilgili kişi bazında gerçekleşen ve planlanan bütçe gelir/gider raporları alabilme.
 • Masraf ve gelir merkezlerini, şube, departman, iş gurubu veya müşteri ile ilişkilendirme
 • Sınırsız sayıda ve hiyerarşide bütçe kategorisi oluşturma
 • Bütçe Kategorileri altında sınırsız sayıda ve hiyerarşide gelir ve gider kategorisi tanımlama
 • Gelir ve giderleri muhasebe ile ilişkilendirme Bütçeleri, bütçe raporlarını ve finansal senaryoları print alma, email olarak gönderme, Microsoft Office ve Open Office dosyalarına ve PDF’e dönüştürebilme.

Workcube Depo ve Alan Yönetimi Modülü, depolama ve lojistik maliyetlerinizi düşürür.

 • Workcube Depo ve Alan Yönetimi Fonksiyonları
 • Sınırsız sayıda depo tanımlama
 • Depoya bağlı sınırsız lokasyon alanı tanımlama (genişlik / yükseklik / derinlik bilgileriyle)
 • Depo ile ilişkili şube tanımlama
 • Depo yöneticisi (yöneticileri) tanımlama
 • Depo ve lokasyon bazında dönemsel ürün kategori alanı tanımlama
 • Ürün, depo ve lokasyon bazında dönemsel raf bilgisi tanımlama

Executive Suit Modülü, yöneticinin ihtiyaç duyacağı bilgilere, yöneticiden beklenen onay kayıtlarına ve yöneticiye özel raporlara kısa yoldan erişim imkanı sunar.

Workcube Executive Suit modülü kurum yöneticilerinin sistem üzerinde ihtiyaç duyacakları bilgilere ve üst düzey yöneticilerie özel hazırlanan konsolide raporlara anlık olarak hızlı bir şekilde erişebilmeleri için oluşturulmuş bir modüldür.

Workcube Raporlama modülünde üst düzey yöneticiler için özel olarak hazırlanan analizler, yöneticilerin pazarlama, satış, servis, müşteri ve ürün gibi farklı açılardan ve bir bütün olarak işletmelerinin genel gidişatı, departmanların genel performansı v.b. hakkında detaylı ve doğru bilgilere ulaşmalarını sağlar. Sadece yöneticilere özel hazırlanan raporlar özelleştirilmiş bir biçimde yöneticiye sunulur ve bu raporlara ilgili yöneticiden başka kimse ulaşamaz.

İk ve Üyeler

 • Çalışanlar
 • Ücretler
 • Performans Değerlendirme
 • Hedefler
 • Sisteme Giriş Çıkış
 • Eğitim
 • Üye Segmentasyon
 • Üye Listeleme
 • Şema Tasarımcısı

Operasyonlar

 • Satış Fatura Analizi
 • Satış Sipariş Analizi
 • Alış Fatura Analizi
 • Alış Sipariş Analizi
 • Stok Analizi
 • Servis Analizi
 • Sistem
 • Sevkiyat Analizi
 • Ajanda
 • Detaylı Ziyaret Raporu
 • Etkileşimler
 • Proje Aksiyonları
 • Zaman Harcamaları
 • BSC

Finans

 • Cari Faaliyet Özeti
 • Karşılaştırmalı Cari Faaliyet Özeti
 • Risk
 • Mizan
 • Masraf Analizi
 • Finans Gündemi
 • Borç Alacak Dökümü
 • Tahsilat Takip
 • Grup Finans Senaryosu
 • EKG

Workcube Fatura Modülü, fatura kesimi ve takip işlemlerinizi tamamen internet üzerine taşımanız için geliştirilmiş özel bir modüldür.

Workcube Fatura Modülü faturalarınızı doğru hesaplamanızı, zamanında kesmenizi ve etkin bir biçimde fatura takibi yapmanızı sağlar. Faturalarınızı online olarak müşterilerinizin görüşüne sunmanıza ve müşterilerinizin faturalarını takip etme, ödemelerine veya reddetmelerine imkan tanır.

Fatura Modülü; bütçe, üye yönetimi (müşteri ve tedarikçiler), satış, satın alma gibi modüllerle birebir entegre çalışır. Bu sayede bütçelerde planlanan ve gerçekleşen rakamlar, müşteri cari durum ve risk bilgileri takibi, satış sipariş kaydından otomatik satış faturası oluşturma, satınalma sipariş kaydından fatura kontrol gibi fonksiyonlar anlık olarak yürütülebilir.

 • Workcube Fatura Yönetimi Fonksiyonları
 • Tüm fatura hareketlerini tek bir ekrandan takip etme
 • Farklı fatura ketegorilerine göre fatura araması yapma
 • İrsaliyeli fatura irsaliyesiz fatura
 • Sınırsız sayıda baskı formu tanımlama
 • Sınırsız fatura detay bilgisi tanımlama
 • Müstahsil makbuzu oluşturma
 • Sabit kıymetler ve fiziki varlıklar modülü ile tam entegrasyon
 • Anlaşma modülü ile tam entegrasyon sayesinde fatura&anlaşma uygunluk kontrolü
 • Faturaya dönüşen satış ve hizmetleri farklı seviyelerde özet raporlar halinde görme.
 • Yüzde ve net olarak ürün/hizmet indirim bilgisi tanımlama
 • Fatura üzerinden seri no ve garanti takibi
 • Fatura maliyet ve masrafları takibi
 • Fatura ile ödeme metodu ilişkilendirme
 • Faturayı masraf/gelir merkezlerine atama
 • Fatura kopyalama sayesinde hızlı fatura oluşturma
 • Farklı para birimi desteği
 • Otomatik katma değer hesaplatma

Workcube Finans – Cari Modülü, finansal işlemlerin tamamını tek bir yapı altında toplar. Çok paralı özelliği ile tek hesap altında tüm işlemlerin takip edilmesine olanak sağlar.

Cari Modülü ile tüm cari hareketlerinizi tek bir akrandan takip edebilir, hızlı biçimde kurumsal veya bireysel üyelerinize (müşterileriniz, tedarikçileriniz v.d.) veya personelinize ait hesap ekstrelerini dökebilirsiniz.

Fatura Modülü’nde girilen bilgi ve kayıtlar doğrultusunda borç / alacak tablosu sistem tarafından otomatik oluşturulur. Cari hesap modülü hızlı bir biçimde açılış ve devir fişi oluşturmanıza imkan verir.

Cari Modülü, cari hesap üyelerinize ait ödeme performanslarını detaylı biçimde takip etmenizi sağlar.

Cari Modülü Fonksiyonları

 • Cari hareketler takibi
 • Toplu veya tek tek extre dökümü
 • Farklı para birimlerinde extre dökümü
 • Proje bazlı cari extre toplu dökümü
 • Farklı sütunlara sahip extre içeriği oluşturma
 • Cari extre üzerinde ödeme performansı ve ödenmemiş çek senet görüntüleme
 • Extreleri excel, word, open office dökümanı olarak kaydetme, PDF’e çevirme, yazdırma ve email olarak gönderebilme
 • Borç alacak dökümü
 • Hazır şablonlar üzerinden mutabakat, borç bakiye bildirim belgesi oluşturma ve sistem üzerinden email olarak gönderebilme
 • Ödeme talebi oluşturma
 • Ödeme performansı takibi
 • Fatura kapama işlemleri
 • Açılış ve devir işlemleri
 • Cari virman işlemleri
 • Alacağa ilişkin icra davası takibi

Çek/Senet Modülü; gelen giden çek kaydı, takibi ve ödemesi için güçlü çözüm sunar.

Diğer Workcube modülleriyle entegre çalışarak rakamların doğru biçimde kaydedilmesini sağlar ve bu sayede üretkenliği arttırır. Çek/Senet Modülü tüm senet ile ödeme işlemlerini de kapsayarak taksitli satışlarınızı yönetmenize imkan tanır. Çek işlemleri tablosu, çek listesi, portföydeki çekler toplamı, kasadaki, bankadaki ve mevcut ödenecek çekler toplamı gibi özet bilgi ve tablolarla nakit akışınızı daha gerçekçi yönetmenizi sağlar. Çek/Senet modülünde dövizli çek işlemleri de yapılabilmektedir.

Workcube Kasa Modülü, tüm kasa işlemlerini, kasa nakit miktarlarını, kasa devirlerini, virman, alış ve satış fatura kapama, nakit tahsilat, çek ve nakit tahsilat ve ödeme işlemlerinizi tek bir merkezden yürütmenize imkan tanır. Workcube Kasa Modülü, genel finans yönetimini içinde yer alır ve tüm finans ve muhasebe modülleriyle entegre çalışır.

Workcube Finans Yönetimi – Kasa Modülü Fonksiyonları

 • Tüm kasaların listesini ve bakiyesini, görüntüleme
 • Kasa ile ilgili yapılan tüm işlemlerin detaylı raporlama listesini görüntüleme
 • Kasaya giren para (tahsilat) ve ödeme işlemlerinin çalışan ve cari bazında düzenlenebilmesi
 • Kasadan kasaya virman
 • Döviz kasası
 • Şube kasası günlük durum raporları takibi
 • Toplu tahsilat kaydı
 • Toplu ödeme kaydı
 • Yazar kasa gün sonu raporları

Workcube Finans Yönetimi; cari hesap, kasa, banka, çek senet bilgilerinin, bütçeler ve yatırım araçlarının basit ve standart formatlarda merkezi bir biçimde kaydedilip yönetilmesine imkan tanır. Finans modülü gerçek zamanlı raporlamaları ile şirketinizde sürprizleri ve krizleri önler.

Workcube Finans Yönetimi; cari, kasa, banka, çek-senet gibi klasik finans yönetimi fonksiyonlarının yanı sıra yapılan tüm satınalma ve harcamaların etkin biçimde yönetilmesini sağlayan masraf yönetimi modülü ile geleceğe dair finansal senaryo kurguları yaparak nakit akışınızı daha iyi takip etmenizi sağlayan Finansal Senaryo modüllerine de sahiptir. Bu modül, ileride gerçekleşmesi muhtemel gelir ve giderlerinizi kaydederek gelecekle ilgili finansal senaryolar kurgulamanıza imkan tanır. Ödenecek taksitler, rutin giderler, beklenen gelirler  v.b. kayıtları girerek çok alternatifli (iyimser, kötümser v.b.) senaryolar oluşturabilirsiniz.

Workcube Finans Yönetimi farklı para birimlerini destekler. Dönem sonu işlemlerinizi, bilanço kapanışlarınızı hızlandırır. Ödeme taleplerini kolaylıkla takip etmenize ve ödeme emirleri oluşturmanıza imkan tanır. Ödenmemiş faturaların, ön ödemesi yapılmış faturaların takibini ve gerekli ayarlamaların yapılmasını sağlar. Standart ödeme, düzeltme v.b. makbuzların kaydedilmesini sağlar. Workcube Finans modülü ile ödeme çizelgesi oluşturabilir, ödeme kriterlerini tanımlamak üzere farklı kurallar yaratabilirsiniz. Modül içerisindeki maliyet yönetimi bölümünden kurumunuz içerisinde gerçekleşen tüm masrafları tek ve konsolide bir tablo içerisinde takip etme şansına sahip olursunuz.

Workcube Finans Yönetimi Özellikleri

 • Müşterilerinizin gerçek karlılığını takip edebilme,
 • Cari üyelerinizle ilgili şube ve çalışan bazında her türlü bilgiyi (banka hesapları, kredi kartları, risk tanımları, teminatlar, anlaşmalar, satış veya satınalma siparişleri, yapılan toplantılar dahil) tek ekrandan takip edebilme ve yönetebilme,
 • Kurumsal harcamaları kalem kalem, kişi kişi, kurum kurum takip edebilme,
 • Ticari ilişkide olunan kurumlar için açık hesap limitinden, vadeli ödeme aracı limitine tüm risk limitlerini tanımlama ve ödemeleri buna göre oluşturabilme,
 • Ödeme talep ve onaylama sistemini tamamen otomatize etme,
 • Fatura onay ve kesim sistemini tamamen otomatize etme,
 • Web üzerinden erişerek dünyanın heryerinden kurumun tüm finansal bilgilerine ve raporlarına 7/24 ulaşabilme,
 • Sınırsız sayıda finansal senaryo yaratarak farklı koşul ve durumlardaki finansal durumun projeksiyonunu yapabilme,
 • Şube ve departman bazında bütçe yönetimi,
 • Etkin kurumsal performans takibi,
 • Müşterileri, tedarikçileri, çalışanları çok boyutlu grafik ve raporlamalarla karlılık, performans v.d. açılardan değerlendirebilme,
 • E-bildirge ve e-beyanname uygulamalarına %100 uyumluluk.

Workcube Fiyat/Koşul/Promosyon Modülü, farklı müşteri kategorileri için farklı fiyat listeleri oluşturup, güncellemenizi, promosyon aracı ile müşteri gruplarına özel promosyonlar hazırlayıp duyurmanızı ve esnek aksiyon planları yapmanızı sağlar.

Fiyatlandırma ve Koşul

Workcube müşteri segmentine, çalışanlara, partnerlere veya satış kanalına yönelik fiyatlandırma yapmanızı ve bir segmente veya direkt müşteriye özel fiyat listeleri oluşturmanızı pratik bir hale getirir. Workcube’de ürün fiyatı doğrudan fiyat listesi ile ilişkilidir. Bu sayede örneğin yüksek mal alımında bulunan bir müşteriye kota indirimli fiyat listesi gösterilirken, daha küçük satınalma yapan bir müşteriye farklı bir fiyat listesi gösterilebilir. Ayrıca fiyat listelerini kopyalayarak satırlarda değişiklik yapmak ve küçük değişikliklerle farklı fiyat listeleri oluşturmak çok kolay bir hale gelir. Fiyat listelerine son geçerlilik tarihi konarak o günden sonra yayından kaldırılması sağlanır. Fiyat listeleri ayrıca birden fazla para birimini destekler. Tedarikçi bazında tanımlanan iskontoya uygun satış ve satınalma yöntemleri sistemin hata yapmasını engellemekte ve fark faturasına zemin hazırlamaktadır.

Promosyon

Workcube çok güçlü bir promosyon yönetimi imkanı sunar. Promosyon yönetimi satış modülü ile birebir entegre çalışır. Satış modülünde tanımlanan promosyonlar, sipariş kayıtlarında sorgulanarak hemen sonuçları sipariş sayfasında görüntülenir. Workcube süreli olarak %indirim, bedava ürün, armağan, puan, dönem primi v.b. farklı promosyonlar yaratmanıza ve uygulamanıza imkan tanır. Promosyonun konusu sipariş miktarı, sipariş büyüklüğü, anında indirim, ürünler ve alışveriş sepeti içeriği olabilir. Ürün ve içeriği layouttan ayırarak ürünün prezantasyonu ve tanıtımı üzerinde direkt kontrol imkanı verir. Ürüne veya sipariş miktarına özel satış promosyonlarını destekler. Ürün indirimi, sipariş iskontosu, hediye ürün v.b. satış promosyonları önceden hazırlanmış şekilde modül içerisinde sunulmaktadır. Bu şekilde işletme yetkilisi teknik elemanlara ihtiyaç duymadan web sitesi üzerinde hızlıca yeni ürün duyurusu ve promosyon tanıtımı yapılır.

Workcube Fiyat/Promosyon/Aksiyon Yönetimi Fonksiyonları

Fiyat Yönetimi & Liste Yönetimi

 • Sınırsız sayıda süreli fiyat listesi tanımlama
 • Kullanıcı gruplarına göre fiyat listesi tanımlama ve Web’de yayınlama
 • Mağazalara göre fiyat listesi tanımlama
 • Fiyat listesi fiyatlandırma yöntemi tanımlama
 • Kategori bazında fiyat listesi tanımlama
 • Fiyat listesini belgeye çevirme, PDF yapma, kağıda dökme, e-mail olarak gönderme

Ürün Bazında Fiyat Yönetimi

 • Ürün standart alış ve standart satış fiyatı takibi
 • Ürünün dahil olduğu fiyat listelerini görme
 • Ürünü fiyat listesinden çıkarma
 • Ürün için sınırsız sayıda satış fiyatı tanımlama
 • Son satınalma faturalarına göre ürün son alış fiyatları takibi
 • Rakip ürünlerin fiyatlarını kaydetme ve takip etme
 • Ürün fiyat değişim önerisi yapma, önerilen fiyat takibi
 • Ürüne ait, birim-fiyat değişimleri grafiği

Promosyon Yönetimi

 • Satış ve ürün yönetimi modülleri ile tam entegre promosyon yönetimi
 • Tarih, saat ve dakika bazında promosyon başlangıç – bitiş tarihi tanımlama
 • Ürün bazında promosyon yönetimi
 • Promosyon ile kampanyaları ilişkilendirme
 • Alışveriş miktarına veya tutarına göre promosyon tanımlama
 • % indirim promosyonları
 • Bedava ürün promosyonları
 • Armağan ürün promosyonları
 • Puan promosyonları
 • Şans kuponu promosyonları
 • Dönem primi promosyonları
 • Promosyon onaylatm
 • Promosyonlara ikon ekleme

Aksiyon Yönetimi

 • Ürün aksiyonları tanımlama
 • Aksiyon ile fiyat listelerini ilişkilendirme
 • Aksiyon ile kampanya ilişkilendirme
 • Aksiyon geçerlilik tarihi tanımlama
 • Sütun Bilgileri Parametrik olarak hazırlanan aksiyon ürün basketi
  (Her bir ürüne ait stok kodu, barkod, üretici kodu, ürün ismi, miktar, birim, seri no, fiyat, KDV%, vade, 5 ayrı indirim sütunu, kar marjı, aksiyon marjı, aksiyon fiyatı satır toplamı, net satır toplamı, ödeme yöntemi, vergi toplamı, son toplam, KDV toplam, teslim tarihi, fiyat toplamı görüntüleme ve otomatik fiyatı hesaplatma)
 • Aksiyon fiyatlarını otomatik olarak fiyat listelerine uygulama
 • Aksiyon kondüsyon tarihi tanımlama

Workcube İK Yönetimi E-Profil Modülü, çalışanlarla ilgili her türlü bilginin kaydedildiği ve tüm İK ve Workcube modülleriyle paylaştırıldığı modüldür.

Çalışanlarla ilgili her türlü bilginin kaydedildiği Workcube İK  E-Profil Modülü, izin verdiğiniz ölçüde çalışanların kendi kişisel bilgilerini güncellemelerine ve yöneticilerin çalışanların kişisel bilgilerini daha etkin biçimde kontrol etmelerine de imkan verir.

E-Profil modülü tüm çalışanların isimlerini departman, ünvan, pozisyon ve iletişim bilgileri ile birlikte listeler. O anda sistemde online olan kullanıcıları gösterir.

Çalışan ile ilgili her türlü kimlik, kişisel, iletişim, yeterlilik, eğitim, iş tecrübesi, sağlık raporu, fotoğraf, ücret, muhasebe dönemi, pozisyon, departman v.b. bilgiler tek bir merkezden kaydedilir ve takip edilir.

Çalışana ait hedefler, izinler, disiplin cezaları, ödüller, belgeler, notlar, banka hesabı, ölçme ve değerlendirme formları da yine e-profil modülünde tanımlanır.

Şirket çalışanlarının sisteme erişimleri ve kontrolü de e-profil üzerinden sağlanır.

Workcube İK Yönetimi / E-Profil Fonksiyonları

 • Çalışanlara ait tüm bilgileri tek bir merkezde görme ve yönetme
  (Genel Bilgiler/ İletişim Bilgileri / Kimlik bilgileri / Kişisel Bilgiler / Eğitim Deneyim Bilgileri / Kullandığı araç ve genel yetenek bilgileri / Çalışan yakını bilgileri / Parametrik olarak hazırlanabilen form yardımıyla istenilen tüm diğer ek bilgiler / Çalışana ait tüm genel ve yasal kayıt ve ücret bilgileri / Ödenek ve kesintiler / Satış primleri / Çalışan ücret tarihçesi)
 • Çalışan sözleşmesi kaydetme
 • Çalışan eğitim bilgilerini görüntüleme (Katıldığı eğitimler / Katılacağı kesinleşen eğitimler / Pozisyonuna ve departmanına göre katılması gereken eğitimler)
 • İstenilen dönemde çalışana ait hesap ekstresini görüntüleme, kaydetme, kağıda dökme, PDF yapma ve mail olarak gönderme
 • Çalışana özel deneme süresi tanımlama
 • Çalışan oryantasyon bilgi ve tarihçesini görüntüleme
 • Çalışan sağlık raporu hazırlama
 • Çalışan sağlık tarihçesi bilgilerini görüntüleme
 • Çalışana ait sınırsız sayıda banka hesabı bilgisi kaydetme
 • Çalışan ile ilgili her türlü not kaydı
 • Çalışana ait hertürlü belgeyi ekleme ve yönetme
 • Çalışana ait tüm ölçme ve değerlendirme formlarını görme ve doldurma
 • Çalışana verilen ödülleri görme
 • Çalışana verilen tüm ihtarları ve disiplin cezalarını görme
 • Çalışanı farklı şirket ve muhasebe dönemleri ile ilişkilendirme
 • Çalışanın bulunduğu pozisyon tarihçesini görme
 • Çalışan mail ayarlarını yapabilme
 • Çalışan izin bilgilerini ekleme, görme ve onayla(t)ma
 • Çalışana hedef bilgisi ekleme, görme ve güncelleme
 • Çalışanın fotoğrafını ekleme ve güncelleme
 • Çalışanın sisteme son giriş tarihi ve saatini takip etme
 • Çalışanın sistem erişimi için kullanıcı adı ve şifre bilgisi girme
 • Çalışanın sistem erişimini kademelendirme
 • Çalışan bilgisini tek bir tıklamayla sistemde pasif hale getirme
 • Çalışanın bulunduğu bölgeye göre zaman dilimi (time zone) ayarı

Organizasyon Planlama Yönetiminde sınırsız genişlikte ve hiyerarşide organizasyonel yapı oluşturulabilir.

Workcube IK- Organizasyon Planlama Yönetimi kurumsal organizasyon yapısının tanımlandığı bölümdür. Şirket veya şirketlerin tüm bilgileri, her bir şirkete ait bölge, şube lokasyon bilgileri, her bir lokasyona ait departmanlar, iş grupları hepsi organizasyon modülünde tanımlanır.

Workcube’ün kullanıldığı şirketler, şirketlere ait bölgeler, bölgelere ait şubeler tüm detay bilgileri ile birlikte (adres, tel, alt şube ve departmanlar, yöneticiler, SSK, Çalışma bakanlığı gibi kamu kuruluşları ile ilişkileri düzenleyen bilgi ve nolar) tanımlanır. Organizasyon Planlama Yönetimi belli amaçlara yönelik iş grupları tanımlamaya da imkan tanır.

Her Zaman Güncel: Workcube Organizasyon Planlama Yönetimi ile Dünyanın her yerine yayılmış olan organizasyonlar bile anlık olarak güncel bir şekilde görülebilir.

Esnek: İstenilen herhangi bir Şirket, şube, departman veya pozisyon dan itibaren çok çeşitli seçenekler ile idari veya fonksiyonel olarak şematik çizimler elde edillebilir. Çizimlerde çalışanların ünvanı, pozisyon tipi, pozisyonu ve fotoğrafı görüntülenebilir. İdari veya fonksiyonel organizasyon şemeları yapılabilir. Şemalarda kritik pozsiyonlar ve boş pozisyonlar görüntülenebilir.

Entegre: Şirket ve şube bilgileri ile bunlara ait kroki, logo, imaj ve iletişim bilgileri otomatik web de yayınlanabilir.

Vizyoner: Gelecekte düşünülen organizasyon yapıları simülasyon desteği ile görülebilir ve kurum yöneticilerinin daha etkin planlama yapmaları sağlanır.

Sonuç Odaklı: Sınırsız sayıda iş grupları (grup başkanlıklarıi icra kurulu, proje, satış destek grupları v.b.) oluşturulabilir. Satış ve destek gibi gruplar internetten online iletişim için erişilir kılınabilir.

Workcube Rol Planlama Modülü, şirket içerisindeki tüm pozisyonların, pozisyon çalışanlarının, pozisyona ait tüm planlamaların ve tanımlamaların yönetilmesine imkan tanır.

Her türlü iş ve görev yetkilendirmelerinin sistem üzerinden işlemesiyle çalışandan bağımsız bir süreç takibi yaparsınız.

Yedekleme ve amir seçimi, yetki ve sorumluluklar, yeterlilik tanımları, norm kadro yönetimi, pozisyonla ilişkili ölçme ve değerlendirme formları, pozisyon maliyeti bilgi ve faaliyetlerinin tümü planlama modülünde yönetilir.

Planlama modülü, kurum içi boş pozisyonlar için tanımlanan yeterliliklere uygun çalışanları görüntülemeye imkan tanır. Bu sayede kurum için atamalar rahatlıkla gerçekleştirilir.

Pozisyona tarihçesi, kurum içi boş pozisyonlar, departmanlara göre pozisyonlar kolaylıkla görüntülenebilir.

Workcube role based bir uygulama olduğu için her bir çalışan mutlaka bir pozisyona atanır ve sistem erişimleri ve tüm görev ve yetkileri bu pozisyon üzerinden tanımlanır. Workcube üzerinde gerçekleşen tüm işlemler, çalışana verilen tüm işler, görevler, kısıtlar, yetki ve sorumluluklar pozisyon üzerinden tanımlandığı için kişiler gitse de sistemin ve işlerin devamlılığı sağlanır. Planlama modülü pozisyondan pozisyona otomatik görev aktarmaya da imkan verir. Bu açıdan İK Rol Planlama modülü tüm Workcube modülleri ve çözümleri için kritik bir modüldür.

Workcube İK Rol Planlama Fonksiyonları

 • Organizasyon içerisindeki tüm pozisyonları, çalışan adı, şube, bölge ve departman bilgileri ile listeleme
 • Şirket içi boş pozisyonları görme
 • Departmanlara göre pozisyonları görüntüleme
 • Sınırsız sayıda pozisyon tanımlama
 • Pozisyonları işe alma süreçleri ile ilişkilendirme
 • Pozisyona çalışan atama
 • Pozisyon açılışını webde otomatik duyurma
 • Pozisyon öngörülen ücret bilgilerini, ek ödeneklerini ve öngörülen maliyetini tanımlama
 • Pozisyona özel sistem erişim yetkisi (modül bazında) tanımlama veya pozisyonu kullanıcı gruplarıyla ilişkilendirme (role based erişim özelliği)
 • Pozisyona özel sayfa erişim yetkisi tanımlama
 • Pozisyona özel yetki ve sorumlulukları tanımlama
 • Pozisyon ile ilişkili ölçme ve değerlendirme formlarını tanımlama
 • Pozisyon tarihçesini görme
 • Pozisyon amir ve yedeklerini tanımlama
 • Pozisyon yeterliliklerini tanımlama
 • Pozisyon yeterliliklerine uygun çalışan seçme
 • Norm Kadro Yönetimi
 • Sınırsız sayıda pozisyon kategorisi ve grubu oluşturma
 • Pozisyon gruplarına işe alma süreçleri ile ilişkilendirme
 • Pozisyon gruplarına özel yetki ve sorumluluk tanımlama
 • Pozisyon grupları ile ölçme ve değerlendirme formlarını ilişkilendirme
 • Çalışandan çalışana pozisyon görevi aktarma (tüm iş ve ajanda bilgileri ile birlikte)
 • Sınırsız sayıda ünvan tanımlama

İş süreçlerini yönetmek artık çok kolay, Workcube İş Geliştirme Süreçleri Yönetimi ile organizasyonun tüm birimlerinin, tedarikçilerin ve müşterilerin iş akışlarıyla çalışmasına olanak sağlar.

Workcube’de yer alan her bir modül ve gerçekleştirdiğiniz her bir operasyon tipi için, sisteme iş bilgisi girişini, yönlendirmesini, onayını, işin gerçekleştirilmesini ve kontrolünü, aşama aşama birbirini takip eden komple süreçler olarak planlamanızı ve birbirinden bağımsız iş akış zincirleri oluşturmanızı sağlar.Süreçler üzerinde yetki denetimi imkanı sunar.

Workcube İş Akış ve Süreç Yönetimi Fonksiyonları

 • Workcube, Enterprise, Partner ve Public Portallerin bir bileşkesi ve kesişim kümesi olan iş süreçlerinizi başarıyla yönetebilmeniz için özel süreç tasarımcısına sahiptir.
 • Workcube’de süreçlerinizi en ince detayına kadar aşama aşama planlayabilirsiniz.
 • Her aşamada ve işlemler üzerinde kişilere özel yetkilendirme yaparsınız.
 • Aşamalarda tanımladiğiniz zamanlı onay ve uyarı mekanizmasi ile süreçlerinizin istenen akışında ve tam zamanında gerçekleşmesini sağlarsınız.
 • Süreçlerinizi istediğiniz an değiştirebilir, yeniden planlayabilir, farklı kişileri süreçlere dahil eder veya çıkarırsınız. Değişen dünyaya ve iş yapma biçimlerine anında uyum sağlarsınız.
 • Kurumsal iş ortaklarınızı ve hatta bireysel müşterilerinizi süreçlerinize dahil edersiniz.
 • Kişilerin sadece çalıştıkları depratmanlara göre değil, iş süreçlerinde üstlendikleri aktif fonksiyonlara göre, Workcube’de kişiye özel menüler tasarlar, çalışanlarınızın iş süreçlerindeki rollerini daha hızlı ve etkin yönetmelerini sağlarsınız.

Workcube Kredi ve Fon Yönetimi modülü; şirketlerin yatırımlarının takibi, menkul kıymet hareketlerinin izlenmesi ve muhasebeleştirilmesi için özel fonksiyonlar sunar.

Modül üzerinden, şirketin piyasalardaki faiz hareketlerini, hisse senedi, tahvil ve bono takibini yapması, menkul kıymet alış ve satış kayıtlarını girmesi ve bu hareketlerini bütçeleştirmesi sağlanır. Kredi hareketlerinde bankalar ile yapılan kredi sözleşmelerindeki tahsilat ve ödeme işlemlerinin planlanması gerçekleştirilir.

Workcube Kredi ve Fon Yönetimi Özellikleri

 • Şirketin piyasalardaki gücünü analiz edip şirkete gelir sağlayan kaynakların takibi
 • Etkin raporlamalar ile Menkul kıymet hareketlerinde istenilen en detay bilgiye ve geçmiş dönem kayıtlarına en kısa sürede ulaşabilme.
 • Detaylı kredi ödeme ve tahsilat planı oluşturma
 • Kredi ödeme/tahsilat planı üzerinden otomatik mahsuplaştırma
 • Kredi ve fon işlemlerini genel finans senaryosuna üzerinde görebilme

Workcube Mağaza – Şube Yönetimi Modülü, özellikle çok mağazalı perakendeciler için merkezi ve etkin mağaza yönetimi imkanı sunar.

Şube çalışanları her türlü faaliyetlerini, kendi şubelerinden sisteme bağlanarak, yine merkezi sistem üzerinde bağımsız olarak yürütürler. Bu sayede şubelerdeki her hareket merkez tarafından an be an izlenebilir. Modül şube yönetici ve çalışanlarının fiyat, fatura, promosyon, irsaliye takibi yapmalarına, alış ve satış fatura ve irsaliye bilgileri kaydetmelerine olanak tanır.

Modül perakende mağazalarında POS sistem entegrasyonu sayesinde kolaylıkla stok export belgesi oluşturmaya, stok import belgesi almaya imkan verir. Şube yöneticileri şube finans faaliyetlerini yine modül içerisinden bağımsız olarak yürütebilirler. Şube yönetimi modülü ayrıca şube bazında rekabet yönetimi ve alan yönetimi fonksiyonlarına sahiptir.

Mağaza – Şube Yönetimi Fonksiyonları

 • Mağaza bazında fiyat yönetimi
 • Mağaza bazında stok takibi
 • Mağaza stok fişleri (Fire fişi / Sarf fişi / Üretimden giriş fişi / Depo fişi / Sayım fişi)
 • Mağazadan stok export belgesi oluşturma
 • Mağaza mal alım irsaliyeleri
 • Mağaza mal alım faturaları
 • Mağaza satış faturaları
 • POS Entegrasyonu  (Otomatik Stok / Satış / Fiyat Değişimi Export ve import belgeleri oluşturma)
 • Mağaza bazında rekabet yönetimi  (Rakipler / Rakip Fiyatlar)
 • Mağaza alan ve raf yönetimi
 • Çok boyutlu mağaza etkinlik raporlamaları

Workcube masraf yönetimiyle kurumunuz içerisinde gerçekleşen tüm masrafları tek ve konsolide bir tablo içerisinde takip etme şansına sahip olursunuz.

Workcube Masraf Yönetimi modülünde sınırsız sayıda Masraf / Gelir merkezi  ve gelir/gider kalemi tanımlaması yapılabilir. Masraf merkezleri bir şube, departman, key account veya bir proje olabilir. Masraf merkezlerine alt merkezler tanımlanarak hiyerarşik bir yapı oluşturmak mümkündür.

Workcube masrafları üretim ve genel olarak iki farklı kategoride takip imkanı sunar. Bu sayede üretimlerin gerçek maliyetlerini kolaylıkla hesaplanır.

Masraf yönetimi modülü fatura ve bütçe modülleriyle %100 entegre çalışır. Kullanımı ve erişimi kolay ekranlarla masraf ekleme süreci çalışanların kolaylıkla yapabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Masraf talep süreciyle birlikte ortaya çıkan belgeler kolaylıkla onaylanır ve resmileştirilir.

Masraf Yönetimi Fonksiyonları

 • Masraf / Gelir merkezi bazında gelir/gider takibi
 • Sınırsız sayıda ve hiyerarşide masraf / gelir merkezi tanımlama
 • Masraf / gelir merkezlerini şube, departman veya cari üye ile ilişkilendirme
 • Masrafları gider kalemleri ile ilişkilendirme
 • Fatura kaydından direk masraf / gelir ataması yapma
 • Kişi, belge, gelir/gider kalemi, cari hesap bazında masraf/gelir takibi
 • Masraf / gelir yönetimi grafikleri.

Workcube Muhasebe Modülü satış, satın alma ve finansal faaliyetlerin hızlıca muhasebeleştirilmesini sağlar.

Tüm muhasebe dökümanlarınızın ve mali tablolarınızın otomatik olarak hazırlanmasına ve takibine imkan tanır. Detaylı demirbaş kaydı ve amortisman takibi sunar. Workcube Muhasebe Modülü uluslararası muhasebe sistemiyle tam uyumludur.

Workcube Muhasebe Modülü sadece belli muhasebe işlerini gören bir yazılımdan öte tüm kurumsal süreçlere entegre bir modüldür. Diğer Workcube modüllerindeki (finans, fatura v.b.) işlem tiplerine entegre çalışarak, muhasebe fişlerini hatasız en ince detayıyla otomatik olarak oluşturur. Fiş kopyalama fiş birleştirme ve sistemde var olan fişlerin numaralarını istenilen şekilde düzenleme gibi fonksiyonlarla kullanıcıların işini kolaylaştırır.  Mevzuata uygun olarak hazırlanan mali tablolar tek bir tıklamayla export edilebilir, istenen raporlamalar gerçekleştirilebilir.

Workcube, yasal yükümlülüklere uygun bir muhasebe yönetimi için tüm imkanları sunar. Muhasebe modülünde tüm muhasebe fişi kayıt altına alınabilmekte ve eşzamanlı olarak takip edilebilmektedir. Tüm yasal defterler sistem üzerinde görüntülenebilir ve kağıda dökülebilir.Tüm mali tablolar yapılan tanımlara göre otomatik oluşur, eş zamanlı olarak izlenebilir ve kağıda dökülebilir, sistem içerisinde kaydedilebilir.Workcube Muhasebe Yönetimi’nde tüm muhasebe kodları ve hareketleri detaylı olarak döviz karşılıkları ile birlikte izlenebilmektedir. Sistem ikinci dövizi ve işlem dövizi fonksiyonları sayesinde kur farklarından kaynaklanan gelir veya giderler takip altına alınır. Muhasebe modülü içerisinde uçtan uca sabit kıymet yönetim fonksiyonu sunmaktadır.

Muhasebe Yönetimi Fonksiyonları

 • Basit arayüzü ile istenilen sayıda dönem açma,
 • Açılan bu dönemlerde entegre veya manuel seçenekleri ile kayıt yapma imkanı
 • Hesap planında sınırsız alt hesap açma
 • Mevzuat gereği yapılacak tüm muhasebe işlemlerini yapma
 • Mizan, gelir tablosu,bilanço ve diğer mali tabloları istediğiniz şekilde tanımlama, bu tanımlara göre çalıştırma ve bunları alındığı tarihte belge olarak kaydetme imkanı
 • Dönem başında önceki dönem hesap devirlerini kolayca yapabilme
 • Grup şirketleri ve holdingler için, kurulu Workcube sistemleri üzerinden workcube+ modülünü kullanarak muhasebe bilgisi paylaşma, transfer yapma
 • Diğer standart belge üreten muhasabe paketleri ile kolay entegrasyon
 • Tüm beyanname oluşturma ve kaydetme işlemleri
 • Demirbaşlar
  • Amortisman hesaplarını ve fiziksel demirbaş takibi. Demirbaş ekleme, transfer etme, değerleme ve kullanımdan kaldırma kayıtları için esnek sistem
  • Değişen vergi ve muhasebe gereklerine kolay uyum
  • Her bir demirbaş için sınırsız sayıda amortisman metodunu kullanma imkanı
  • Farklı para birimlerini kullanarak demirbaş değerlemesi yapma imkanı
  • Kullanımı kolay bilgi girişi ve tam otomatik demirbaş değerleme fonksiyonu
  • Kapsamlı demirbaş yerleşim, maliyet ve sigorta bilgi kaydı, analizi ve yönetimi

Workcube ile web sitenizden online olarak ödeme alabilir, online olarak web siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz.

Workcube Online Ödeme Sistemi web üzerinden satış yapılan e-ticaret uygulamalarında merkezi sistemle birebir entegre kullanılan bir modüldür. Bankalarla ve bankalara özel kampanyalarla birebir entegrasyon (işlem geçerliliği sorgulama, otomatik komisyon ve para puan hesapları v.b.), taksitli satış uygulamaları, ödemelerde para puan kullanımı online ödeme sisteminin başlıca fonksiyonlarındandır.

Workcube saha satış ekiplerinin istedikleri yerden tüm satış ve müşteri bilgilerine ulaşmalarına, ziyaretlerini ve satış aktivitelerini anında kaydederek merkez ile senkronize biçimde çalışmalarına olanak sağlar.

Workcube PDA Portal çözümü, saha satış, sevk ve lojistik ekiplerinin PDA el terminalleri üzerinden alış-satış, sipariş-irsaliye işlemlerini gerçekleştirebilmelerine, satış irsaliyelerini sevke dönüştürmelerine, müşteri bilgilerine (iletişim, borç/alacak bakiyesi v.b.) erişmelerine, hızlı sipariş, hızlı irsaliye kaydı yapmalarına, rut planlarına hızlı erişmelerine, ziyaret sonuç bildirimlerini anlık olarak gerçekleştirmelerine imkan tanır.

Workcube PDA Portal Çözümü, opsiyonel olarak diğer Workcube Çözümlerine %100 entegre biçimde Workcube müşterilerinin kullanımına sunulur.

Workcube, sunduğu güçlü personalization araçları sayesinde kullanıcıların sisteme giriş yaptıkları ana sayfalarını kendi ihtiyaç ve beğenilerine göre dizayn etme imkanı sunar.

Workcube kullanıcı dostu bir yazılım çözümüdür. Gerçek zamanlı ve hedeflenen içeriği doğru kişiye ulaştırır. Görev ve yetkiye göre, kullanıcının sadece kendisi için gerekli bilginin ekranında görüntülenmesini sağlar.

Kullanıcılar Workcube tarafından sunulan farklı arayüz tasarımlarından istediğini seçme imkanına sahiptir. Kullanıcı kendi arayüzünü istediği dilde kullanabilir. (Workcube UTF dil özelliği sayesinde dünyanın bütün dillerini desteklemektedir.) İstediği zaman sistem erişimi için kullandığı ad ve şifreyi değiştirebilir.

Kullanıcılar ajanda, işler, mailler, siparişler, teklifler v.b. Workcube içerisinde erişim yetkisi olduğu tüm içeriklerden hangilerini kendi ana sayfalarında göreceklerine kendileri karar verebilirler. Bu sayede kendi gündemlerini oluşturarak en çok önemsedikleri ve kullandıkları bilgi özetlerini ana sayfalarından takip edebilirler.

Workcube Web Services ile kullanıcılar 3. parti içerikleri (döviz kurları, haberler v.b.)  anlık olarak başka portallerden ana sayfalarına getirebilirler.

Farklı coğrafyalardaki kullanıcılar zaman dilimi ayarlaması yaparak diğer kullanıcılarla eş zamanlı iş yapar hale gelirler.

Kullanıcılar Workcube’de en çok kullandıkları modüllerin sayfalarını öncelikli menü kaydederek istedikleri içeriğe hızla ulaşırlar.

Workcube ayrıca kullanıcıların avans talebinden izinlere, zaman harcama kayıtlarından yetki ve sorumluluk tanımlarına kadar her türlü kişisel ve pozisyonlarına özel bilgiyi “Ben” sayfası üzerinden takip etmelerine olanak sağlar. Bu sayfada insan kaynakları modülünün tüm çalışanlar tarafından kullanılabilen self-servis fonksiyonları yer almaktadır.

Workcube Kişiselleştirme Modülü Fonksiyonları

 • Birden fazla tasarım ve renk seçenekleri ile arayüz görünümünü kişisel olarak değiştirebilme.
 • Arayüzü Türkçe – İngilizce veya farklı bir dilde kullanabilme
 • Yetkili olunan modül ve fonksiyonlara göre giriş (gündem) sayfasını dizayn ederek, önemli fonksiyonlara hızlı ulaşım sağlama. (Şirket Borç / Alacak durumu, bugün/yarın yapılacak ödemeler, bugün tahsil edilecek alacaklar, günün ajandası, işler, projeler, alış ve satışlar, siparişler, teklifler, satış fırsatları, döviz piyasaları, şirket içinde yayınlanan içerik ve duyurular, stoklar, mailler, üretim emirleri, servis başvuruları, anketler, iş başvuruları, yeniden sipariş noktasına gelen ürünler, yazışmalar, beklenen yedek parçalar, en çok satan ürünler, stoğa yeni gelen ürünler, anlaşmalar, üyelik başvuruları, müşteriler ve tedarikçiler v.b.)
 • Çalışma dönemleri ve yetkili olunan şubeler arasında hızlı geçiş imkanı.
 • Ajanda paylaştırma. Bu sayede yöneticiler çalışanlarının ajandalarını yakından takip edebilirler.)
 • İletişim ve iş grupları oluşturma.
 • Time-zone ayarı
 • En çok kullanılan sayfalara kısa yol tanımlama.
 • Mail alıp/gönderme.
 • Kişisel şifre değiştirme

Workcube başta perakendeciler olmak üzere, perakende kanalından, internet üzerinden ve POS cihazı ile satış yapan tüm işletmelerin kredi kartı ile satış, on-line satış, on-line alışveriş, on-line fiyat ve yazar kasa ile satış verisi alışverişini etkin bir şekilde yönetmesini sağlar. Workcube sanal POS uygulamasını destekler.

Workcube Pos Sistem Entegrasyonu Fonksiyonları

 • Stok Export
 • Satış Import
 • Fiyat Değişim Export
 • AC Nielsen Raporları
 • Stok Import
 • Fiyat Değişim Import
 • Promosyon Export
 • XML Import
 • PHL Belge Oluşturma
 • Sayım İşlemleri
 • Stok Sayımı
 • Sayımların Sıfırlanması
 • Devir Sayım
 • Sayım Belgelerinin Birleştirilmesi

Workcube Risk ve Teminat Yönetimi ile şirket yönetiminin sürdürülebilirliği ve başarıyı yakalamak için sistematik olarak ele alınması gereken risklerle barışık olabilir ve onları yönetebilirsiniz.

Workcube ile teminat mektupları, teminat senetleri, ipotekler v.b. aldığınız veya verdiğiniz teminat belgelerinizi tüm detay bilgileri ile ve bizzat yazılı belge olarak kayıt altına alırsınız. Workcube Teminat Yönetimi modülünde teminatların masraflarının takibi ve muhasebeleştirilmesi de sağlanır. Teminatlar direkt olarak müşteri veya tedarikçileriniz için riskleriniz tanımladığınız risk modülünde de takip altına alınabilir.

Risk Yönetiminde müşteri veya tedarikçilerinize ait – Açık Hesap Limiti, Vadeli Ödeme Limiti,  Ödeme Blokajı bilgilerini kaydedebilirsiniz. Workcube’de sipariş ekranından anlık olarak ilgili müşteriye ait risk limitleri kontrolü sağlanır. Farklı süreç tanımlamalarıyla limitleri aşan durumlarda sipariş kaydetmeme, siparişleri onay zincirinden geçirme v.b. fonksiyonlar sağlanabilir. (Örneğin açık hesap limiti dolu olan bir müşteriden alınan siparişler otomatik olarak üst yönetimin onayına gönderilebilir)

Workcube farklı para birimlerinde risk tanımlaması yapma olanağı sunar. Örneğin bir müşteri için hem TL hem de Dolar bazında açık hesap limiti tanımlanabilmektedir.

Grup şirketleri bazında risk tanımlaması yapılarak birden fazla grup şirketinin ilgili müşteri veya tedarikçideki ortak riskleri tanımlanarak buna uygun süreç tasarımları gerçekleştirilebilir.

Workcube Sabit Kıymet Yönetimi Fonksiyonları

 • Amortisman hesapları ve fiziksel demirbaş takibi. Demirbaş ekleme, transfer etme, değerleme ve kullanımdan kaldırma kayıtları için esnek sistem
 • Değişen vergi ve muhasebe gereklerine kolay uyum
 • Her bir demirbaş için sınırsız sayıda amortisman metodunu kullanma imkanı
 • Farklı para birimlerini kullanarak demirbaş değerlemesi yapma imkanı
 • Kullanımı kolay bilgi girişi ve tam otomatik demirbaş değerleme fonksiyonu
 • Kapsamlı demirbaş yerleşim, maliyet ve sigorta bilgi kaydı, analizi ve yönetimi
 • Detaylı sabit kıymet analiz ve raporları

Workcube satın alma teklifleri ile tek bir teklif kaydı üzerinden birden çok tedarikçiden teklif istenebilir. İstenen ve gelen teklifler tek bir merkezden takip edilir.

Teklif talepleri partner portalde yayınlanarak tedarikçilerin teklif taleplerini görmeleri ve cevaplandırmaları sağlanır. Teklif taleplerinin public portalde de (internet) yayınlanabilmesi sayesinde halka açık online ihaleler gerçekleştirilebilir.

Teklif yönetimi içerisinde, sütun bilgileri parametrik olarak hazırlanabilen ürün basketi bulunur. Bu sayede teklif taleplerinize sınırsız sayıda ürün ve hizmet bilgisi eklerken, görünmesini istediğiniz ürün ve hizmet bilgilerini de (miktar, birim fiyat, seri no, üretici firma, KDV, indirim v.d.) bağımsız olarak tanımlayabilirsiniz.

Tekliflere özel ödeme planları hazırlanabilir. Teklifin istendiği ürünler ile ilgili olarak teklif ve sipariş tarihçesine kolaylıkla erişilebilir. Tekliflerle ilgili takipler, olaylar ve belgeler merkezi olarak kayıt ve takip edilir. Teklif yönetiminde teklifler kopyalanarak teklif alma işlemi basitleştirilir. Alınan teklifler otomatik olarak siparişe dönüştürülebilir.

Workcube Satın Alma Teklif Yönetimi Fonksiyonları

 • Sınırsız sayıda satın alma teklifi kaydı
 • Web’den teklif isteme ve süreli olarak talebi Web’de yayınlama
 • Online teklif alma
 • Teklifi proje ile ilişkilendirme
 • Teklif önceliği tanımlama
 • Teklife belge ekleme
 • Teklife not ekleme
 • Teklifi pasif yapma
 • Teklif tarihçesini görüntüleme
 • Farklı para birimleride teklif alma
 • Sütun Bilgileri Parametrik olarak hazırlanan ürün basketi (Her bir ürüne ait stok kodu, barkod, üretici kodu, ürün ismi, miktar, birim, seri no, fiyat, KDV%, vade, 5 ayrı indirim sütunu, satır toplamı, net satır toplamı, ödeme yöntemi, vergi toplamı, son toplam, KDV toplam, teslim tarihi, fiyat toplamı görüntüleme ve otomatik hesaplatma)
 • Teklife sınırsız ürün ekleme
 • Barkod cihazından teklife ürün ekleme
 • Tekliften otomatik sipariş oluşturma
 • Teklif geçerlilik tarihi (geçerlilik tarihi geçen teklifler güncel satınalma teklifleri listesinde görüntülenmez)
 • Teklife ilişkin sevk yöntemi seçimi
 • Teklife ilişkin ödeme yöntemi seçimi
 • Teklifi kağıda dökme, PDF yapma ve e-mail olarak gönderme

Satın alma siparişleri, Workcube’ün finans, sevk, stok, üretim, ürün yönetimi, satınalma, kampanya modülleri ile bire bir entegrasyon içindedir.

Bu sayede sipariş verildiğinde tedarikçi cari hesap kontrolü, ürün stoğu kontrolü, satın alma indirim hesapları v.b. işlemler kolaylıkla yapılabilir. Sipariş detayında hesaplanan promosyonlar, özel indirimler sistem tarafından otomatik olarak görüntülenir.

Workcube’de ödemeye satınalma prosesinin tüm aşamalarının gerçek zamanlı olarak takibine imkan verir. Çalışanlarınız tek bir sayfa üzerinde siparişin verildiği tarihten, ödeme tarihine kadar tüm sipariş detaylarını bir arada görebilir.

Ayrıca satın alma sipariş modülü detaylı e-maillerle sipariş konfirmasyonu ve sipariş durum takibi imkanı sunar. Tüm satın alma sipariş detayları bir arada listelenir. Depo, sipariş aşaması bazında ve kelime araması yapılabilir. Siparişler printe edilebilir, PDF’e çevrilerek belge olarak saklanabilir.

Sipariş modülünde sipariş verirken kolaylıkla yeni tedarikçi kaydı oluşturabilirsiniz. Varolan tedarikçiler içerisinden arama yapabilirsiniz. Sipariş sayfasında yer alan linkler sipariş sırasında en sık kullanılan sayfalara (ilgili proje, sipariş karşılama raporu, ödeme detayı, paket bilgisi, ürün satış tarihçesi v.b.)  geçişi, takibi ve kayıt girişini kolaylaştırır.

Toplu Sipariş: Satın alma modülü stok durumlarına, lokasyona ve ürün kategorisine göre bir tedarikçiye toplu sipariş verme imkanı sunar. Örneğin bir satınalma uzmanı kendine ait ürün kategorilerinde acil sipariş noktasına gelmiş tüm ürünler için bir tedarikçiye toplu sipariş verebilir. Bu durumda sistem ilgili kategorilerde, acil sipariş noktasında gelmiş tüm ürünler için otomatik bir sipariş ekranı yaratır.

 • Workcube Satın Alma Siparişi Yönetimi Fonksiyonları
 • Her türlü satın alma siparişi kaydı
 • Online sipariş verme
 • Sütun Bilgileri Parametrik olarak hazırlanan ürün basketi  (Her bir ürüne ait stok kodu, barkod, üretici kodu, ürün ismi, miktar, birim, seri no, fiyat, KDV%, vade, 5 ayrı indirim sütunu, satır toplamı, net satır toplamı, ödeme yöntemi, vergi toplamı, son toplam, KDV toplam, teslim tarihi, fiyat toplamı görüntüleme ve otomatik hesaplatma)

Siparişe sınırsız ürün ekleme

 • Barkod cihazından siparişe ürün ekleme
 • Siparişi tedarikçi çalışanı ile ilişkilendirme
 • Siparişi proje ile ilişkilendirme
 • Siparişi onaylatma
 • Sipariş öncelik tanımları
 • Siparişe ilişkin sevk yöntemi seçimi
 • Siparişe ilişkin ödeme yöntemi seçimi
 • Sipariş kaydı esnasında siparişi stokta gösterme
 • Siparişe belge ekleme
 • Tedarikçi ile yapılan yürürlükteki anlaşmaları (satın alma koşullarını) anında görme
 • Anlaşma koşullarına göre sipariş tutarında otomatik hesaplama  (Fatura altı iskontosu, sipariş tutarına göre puan, miktara veya tutara göre ürün iskontosu ve ürün başına puan hesaplama v.b.)
 • Sipariş güncel durum takibi
 • Sipariş ödeme detayları takibi
 • Siparişin ilişkili olduğu proje detaylarını görme
 • Sipariş tarihçesi takibi
 • Sipariş paket bilgisi tanımlama
 • Sipariş karşılama raporu takibi
 • Siparişi kağıda dökme, PDF yapma ve e-mail olarak gönderme
 • Siparişi kopyalama
 • Siparişe not ekleme
 • Siparişi pasif hale getirme

Workcube Satış Teklif Modülü ile satış personeli yüksek kaliteli, müşteriye özel teklifler hazırlayabilir.

Teklif modülünde hazırlanan teklifler bir giriş sayfası, ana teklif sayfası, fiyat kotaları, satış araçları, teklif verilen müşterinin sorularına cevaplar gibi bölümlerden oluşabilir. Tekliflere sınırsız sayıda ek sayfa eklenebilir.

Teklif yönetimi içerisinde, sütun bilgileri parametrik olarak hazırlanabilen ürün basketi bulunur. Bu sayede tekliflerinize sınırsız sayıda ürün ve hizmet bilgisi eklerken, tekliflerinizde görünmesini istediğiniz ürün ve hizmet bilgilerini de (miktar, birim fiyat, seri no, üretici firma, KDV, indirim v.d.) bağımsız olarak tanımlayabilirsiniz.

Teklifler için önceden hazırlanan şablonlar kullanılarak her zaman kurumsal kimliğe uygun teklifler hazırlanması sağlanır. Tekliflere özel ödeme planları hazırlanabilir. Teklifin verildiği müşteriyle ilgili satış tarihçesine kolaylıkla erişilebilir. Tekliflerle ilgili takipler, olaylar ve belgeler merkezi olarak kayıt ve takip edilir. Teklif yönetiminde teklifler kopyalanarak teklif verme işlemi basitleştirilir. Teklifler otomatik olarak siparişe dönüştürülebilir.

Workcube Satış Teklif Yönetim Modülü Fonksiyonları

 • Her türlü teklif kaydı
 • Farklı para birimlerinde teklif hazırlama
 • Sütun Bilgileri Parametrik olarak hazırlanan ürün basketi (Her bir ürüne ait stok kodu, barkod, üretici kodu, ürün ismi, miktar, birim, seri no, fiyat, KDV%, vade, 5 ayrı indirim sütunu, satır toplamı, net satır toplamı, ödeme yöntemi, vergi toplamı, son toplam, KDV toplam, teslim tarihi, fiyat toplamı görüntüleme ve otomatik hesaplatma)
 • Teklife sınırsız ürün ekleme
 • Barkod cihazından teklife ürün ekleme
 • Teklifi satış çalışanı ile ilişkilendirme
 • Teklifi satış ortağı ile ilişkilendirme
 • Teklifi proje ile ilişkilendirme
 • Teklif onaylatma
 • Tekliften otomatik sipariş oluşturma
 • Teklif geçerlilik tarihi (geçerlilik tarihi geçen teklifler güncel teklifler listesinde görüntülenmez)
 • Teklife ilişkin sevk yöntemi seçimi
 • Teklife ilişkin ödeme yöntemi seçimi
 • Teklifi partner portal’de yayınlama
 • Teklife belge ekleme
 • Teklif ek sayfa kategorisi tanımlama
 • Teklife sınırsız sayıda ve kategoride ek sayfa ekleme
 • Teklife ilişkili içerik ekleme
 • Teklif tarihçesi takibi
 • Tekliften direkt proje kaydı
 • Tüm ek sayfalarıyla birlikte teklifi kağıda dökme, PDF yapma ve e-mail olarak gönderme
 • PDF, Print ve e-mail için kuruma özel hazırlanan teklif output şablonları
 • Teklif kopyalama
 • Teklife takip ekleme
 • Teklifi pasif hale getirme

Workcube satış modülü fırsat kaydından sevkiyata tüm satış faaliyetlerinizi merkezi olarak uçtan uca yönetmeniz için ihtiyaç düydüğünüz tüm fonksiyonları sunar.

Workcube Satış modülü kullanıcısı olan her satış personeli optimum satış, danışmanlık ve destek sağlayabilmek için müşterisi ile ilgili genel ve kontakt bilgilere, müşteri siparişlerine, müşteriye verilen tekliflere, müşteri ile ilgili fırsatlar ve projelere anında erişebilir.  Müşteri ve iş ortaklarınızın self servis sipariş oluşturmalarını ve takip etmelerini sağlar.

Workcube Satış Modülünün alt modülü olan Sipariş Modülü, Workcube’ün finans, sevk, stok, üretim, ürün yönetimi, mobil satış, kampanya modülleri ile bire bir entegrasyon içindedir. Bu sayede sipariş alındığında müşteri cari hesap kontrolü, ürün stoğu kontrolü, indirimli fiyat hesaplamaları, şirket stoğundan, tedarikçilerden veya diğer outsource kaynaklarından ürün teslimatı v.b. işlemler kolaylıkla yapılabilir. Sipariş detayında hesaplanan promosyonlar, özel indirimler sistem tarafından otomatik olarak görüntülenir. Sipariş üzerinden otomatik olarak üretim, satınalma ve sevk emirleri oluşturulabilir.

Kotaları, bir kerede ya da haftalık, aylık veya üçer aylık tekrarlayan dönemler üzerinden siparişe çevirir. Güncel indirimleri, nakliye giderlerini ve vergileri otomatik olarak hesaplar. Modül sınırsız sayıda fatura ve teslimat adresi girişini destekler. Ayrıca teslim tarihi, back-order tarihi, miktar v.b. özelliklere göre sınırsız sayıda sipariş kategorizasyonu yapmaya olanak verir. Varolan sevk ve teslimat yöntemlerini ve sipariş sürecini hızlandırmak için önceden oluşturulmuş kontak b ilgilerinin kullanımını destekler. Ayrıca sipariş modülü detaylı e-maillerle sipariş konfirmasyonu ve sipariş durum takibi imkanı sunar. Geçmiş siparişleri ve sipariş durum bilgileri direkt olarak müşteriye gönderilebilir. Siparişler print edilebilir, PDF’e çevrilerek belge olarak saklanabilir.

Sipariş modülünde sipariş alırken kolaylıkla yeni müşteri kaydı oluşturabilirsiniz. Varolan müşteriler içierisinden arama yapabilirsiniz. Sipariş kaydını kolaylaştırmak için pek çok alan (fatura, teslimat adresi v.b.) otomatik olarak müşteri bilgilerinden doldurulur.

Sipariş sayfasında yer alan linkler sipariş sırasında en sık kullanılan sayfalara (ilgili teklif, ilgili proje, sipariş karşılama raporu, ödeme detayı, paket bilgisi, müşteri satış tarihçesi v.b.)  geçişi, takibi ve kayıt girişini kolaylaştırır.

Workcube Satış Sipariş Yönetimi Fonksiyonları

 • Her türlü sipariş kaydı
 • Online sipariş alma
 • Sütun Bilgileri Parametrik olarak hazırlanan ürün basketi  (Her bir ürüne ait stok kodu, barkod, üretici kodu, ürün ismi, miktar, birim, seri no, fiyat, KDV%, vade, 5 ayrı indirim sütunu, satır toplamı, net satır toplamı, ödeme yöntemi, vergi toplamı, son toplam, KDV toplam, teslim tarihi, fiyat toplamı görüntüleme ve otomatik hesaplatma)
 • Siparişe sınırsız ürün ekleme
 • Barkod cihazından siparişe ürün ekleme
 • Siparişi satış çalışanı ile ilişkilendirme
 • Siparişi satış ortağı ile ilişkilendirme
 • Siparişi müşteri çalışanı ile ilişkilendirme
 • Siparişi proje ile ilişkilendirme
 • Siparişi onaylatma
 • Sipariş öncelik tanımları
 • Siparişe ilişkin sevk yöntemi seçimi
 • Siparişe ilişkin ödeme yöntemi seçimi
 • Sipariş ile teklifi ilişkilendirme
 • Sipariş kaydı esnasında ürün stok rezervasyonu yapabilme
 • Siparişe belge ekleme
 • Müşteri ile yapılan yürürlükteki anlaşmaları anında görme
 • Anlaşma koşullarına göre sipariş tutarını otomatik hesaplama  (Vade farkı yüzdesi, fatura altı iskontosu, sipariş tutarına göre puan, miktara veya tutara göre ürün iskontosu ve ürün başına puan hesaplama)
 • Sipariş tutarı veya ürünler ile ilişkili güncel promosyon koşul ve hesaplamalarını anında görme (Bedava ürün, armağan ürün, puan, şans kuponu, dönem primi, %indirimi v.b.)
 • Sipariş güncel durum takibi
 • Sipariş tarihçesi takibi
 • Siparişten otomatik üretim emri oluşturma
 • Siparişten otomatik sevk emri oluşturma
 • Siparişten otomatik satınalma emri oluşturma
 • Sipariş paket bilgisi tanımlama
 • Siparişten direkt proje kaydı
 • Sipariş karşılama raporu takibi
 • Siparişi kağıda dökme, PDF yapma ve e-mail olarak gönderme
 • PDF, Print ve e-mail için kuruma özel hazırlanan sipariş output şablonları
 • Sipariş kopyalama
 • Siparişe takip ekleme
 • Siparişi pasif hale getirme
 • Siparişten müşteri kota hesabı takibi

Her türlü müşteri talep ve şikayetini gerçek zamanlı ve çok yönlü olarak yönetin. Müşteri memnuniyetini son noktasına taşıyın.

Workcube Servis&Garanti Yönetimi Modülü, müşterilerin servis ve destek taleplerini, kabul etme, izleme, yönlendirme ve çözümleme aşamalarında servis ve destek uzmanlarına güvenilir ve etkin bir çözüm sunar.

Workcube Servis&Garanti Yönetimi Modülü, müşteri aramalarını ve başvurularını sistemli bir biçimde kayıt ve takip etmenizi sağlar. Cevap süresini hızlandırır, ilk aramada çözüm sunma imkanını artırır ve destek sürecini geliştirir.

Detaylı Başvuru Takibi
Detaylı başvuru takip fonksiyonu müşteri hakkında bilgileri ve probleminin tanımını içerir. Eğer diğer çalışanlar da bir ürün veya hizmet ile ilgili benzer problemleri sisteme girmişlerse, müşteri servis sorumlusu bir çözüm yöntemi yazabilir.

Başvuru kaydında garanti ve destek hesapları sorgulatılarak müşterinin ne gibi servis hizmet hakları olduğu belirtilir ve kullanıcı başvuruyu tanımlayacak ekstra notlar girebilir. Başvurular ile yapılan tüm takipler başvuru detayından takip edilir.

Başvuru ile birden fazla kişi görevlendirilebilir. İlişkili başvurular yaratma imkanı, contact merkezi çalışanlarınızın müşteri soru ve sorunlarına hızlı ve etkin bir biçimde cevap vermesini sağlar. Başvuru detayından müşteriye SMS çekilebilir ve bu SMS’lere gelen cevaplar takip edilebilir.

Servis Operasyonu
Bir servis operasyonu gerçeleştirilen başvurular için hangi yedek parçaların kullanıldığını ve hangi hizmetlerin verildiğini ve bunların toplam maliyetini kayıt ve takip için kullanılır. Başvuru detayda tüm servis operasyonu bilgileri de yer alır. Ayrıca başvurunun çözülmesi için gerçekleştirilen tüm işlemler takip olarak da kaydedilir.

Destek Hesapları ve Garanti Takibi
Müşteriler ile yapılan destek anlaşmalarının ve ürün garantilerinin tanımlarının yapılmasına imkan verir. Alınan veya satılan ürünlere ait granti bilgilerini kaydetmeyi ve takip etmeyi sağlar.

On-Line İşbirliği
Workcube Servis & Garanti Yönetimi Modülü, servis destek elemanlarının internet sitesi üzerinden müşterilerle işbirliğine gitmesine izin verir. Müşteriler web sitenizden servis destek elemanlarına not bırakabilirler. Online olan destek elemanlarınız ile hızlı mesaj aracını kullanarak soru cevap şeklinde iletişim kurabilirler.

Help Desk (Bilgi Tabanı)
Workcube Help Desk Modülü, kullanıcıların geçmiş problem çözümlerine, sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına, tamir ve onarım bilgilerine kolaylıkla ulaşmasını sağlayarak, müşteri hizmet kalitesini belirgin bir biçimde artırır. Başvuru kategorisi ve ürün bazında kelime araması yapmaya olanak tanır.

Müşteri Servis Taleplerinin Sınıflandırılması
Şirketler farklı müşteri gruplarına farklı on-line öncelikler tanıyabilir ve bu sayede sitenin güvenliğini de sağlarlar. İsteğiniz doğrultusunda bütün müşteriler sıkça sorulan sorulara ve bilgi tabanına ulaşabilirken, sadece servis hizmet anlaşması olan müşteriler yeni servis talebinde bulunabilirler, siparişlerini takip edebilirler veya online destek talebinde bulunabilirler.

 • Servis Destek elemanları ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi oldukları için müşterilere çok daha hızlı ve doğru biçimde cevap verebilirler.
 • Servis talepleri temsilcinin özelliklerine göre yönlendirilir. Arama takibi, bakım ve servis sözleşme takibi vb işlemler otomatikleşir.
 • Kullanıcılar daha önce uygulanmış çözümleri izleyebilir, araştırabilir ve daha iyi bir hale getirebilir.
 • Müşteriler Web sitenizden interaktif bir biçimde faydalanırlar ve destek elemanlarınıza istedikleri bilgileri verebilirler.
 • Servis ve bakım için yapılan işlemlerinizi en ince ayrıntısına kadar kaydedebilirsiniz ve bu kayıtlara göre servis ve bakım maliyetlerinizi raporlayabilirsiniz.
 • Hem kendi varlıklarınızın bakım işlemlerini hem de firmanızın müşterilerine sağladığı satış sonrası servis, garanti ve bakım işlemlerinizi ayrıntı olarak takip edebilirsiniz.
 • Yetkili servislerinizin, şubelerinizin ve bayilerinizin servis performanslarını anlık ölçmenizi ve değerlendirmenizi sağlar.
 • Garanti kapsamındaki ürünlerinizin ve iade edilen ürünlerinizin yönetilmesini ve takibini kolaylaştırır.
 • İstediğiniz zaman aralığında bakım planı oluşturabilirsiniz ve oluşturduğunuz planları bakım takviminden takip edebilirsiniz.

Workcube Servis & Garanti Yönetimi Modülü Fonksiyonları

 • Entegre iletişim platformu
 • Çok kanallı başvuru ve çözüm imkan (Telefon, e-mail, chat v.b.)
 • End-to-End raporlama
 • Servis istek yönetimi
 • On-line servis ve destek talep takibi ve yönlendirmesi
 • Siparişe göre servis entegrasyonu
 • Kişiselleştirilmiş 7×24 self servis
 • SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
 • Knowledge Base yönetimi
 • Satış/Pazarlama entegrasyonu
 • Zaman ve aktivite yönetimi
 • Verimlilik ve performans takibi ve raporlaması
 • Web’den online başvuru kabul etme
 • Parametrik başvuru önceliği tanımlama
 • Parametrik başvuru kategorisi tanımlama
 • Parametrik başvuru durum kategorisi tanımlama
 • Parametrik başvuru aşaması ve alt aşamaları tanımlama
 • Başvuru ile ürün ilişkilendirme
 • Başvuru ile şube ilişkilendirme
 • İşlem görmüş / görmemiş başvuru takibi
 • Başvurudan görevlendirme yapma
 • Başvurudan garanti sorgulama
 • Başvurudan benzer başvuru sorgulama (başlık, kategori ve ürün bazında)
 • Başvuru sahibi ile online iletişim
 • Başvuruya SMS cevap
 • Başvuru tarihçesi görüntüleme
 • Verilen servis hizmetleri takibi
 • Başvuruya takip ekleme
 • Başvuruyu pasif hale getirme
 • Başvuru detaylarını kağıda dökme
 • Ürün bazında kapsamlı bakım planı oluşturma
 • Günlük, haftalık ve aylık servis takvimi
 • Servis raporları hazırlama ve takibi

Garanti Yönetimi

 • Alış ve satış garanti bilgisi kaydetme
 • Ürün, müşteri, kapsam, başlangıç-bitiş tarihi, kalan zaman bazında garanti takibi
 • Parametrik garanti kapsamı (kategorisi) tanımlama
 • Satış ortağı ile ilişkili garanti takibi
 • Otomatik garanti belge no’su oluşturma

Destek Hesabı Yönetimi

 • Destek hesabı açma ve yönetme
 • Müşteri, kategori, başlangıç-bitiş tarihi, kalan zaman bazında destek hesabı takibi
 • Parametrik destek kategorisi tanımlama
 • Satış ortağı ile ilişkili destek hesabı takibi
 • Kategorilerine göre destek hesaplarını görüntüleme

Raporlama

 • İhtiyacınız ve talepleriniz doğrultusunda hazırlanacak çok boyutlu başvuru servis ve müşteri hizmetleri raporlamaları

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürünün, kaynağından tüketildiği son noktaya kadar olan tedarik zinciri içindeki hareketinin etkili ve verimli bir şekilde planlanmasını, taşınmasını, depolanmasını ve takibini sağlar.

Sevk ve Lojistik fonksiyonları satış siparişi, satınalma, stok ve fatura modülleri ile entegre çalışır. Tüm sevkiyat işlemlerinizin yürütülmesini ve takip edilmesini sağlar. Sınırsız sayıda sevk bilgisi girmenizi, siparişlerin rotalarına ve iş yüklerine göre ağırlıklı olarak sevk emirleri çıkarmanızı ve bunları depo/lokasyon bilgileri ile birleştirmenizi sağlar. XML yapısı sayesinde lojistik firmalarıyla kapsamlı işbirliğine olanak tanır.

Detaylı sevkiyat durum takibi ve raporlama imkanı sunar. Araç bazında sevkiyat planlaması ve takibi yapılabilir. Kilometre kontrolü sağlar.

Workcube detaylı sevk ve lojsitik raporlamalarıyla sevkiyatlarınızla ilgili her türlü güncel ve geçmişe dönük bilgiyi kolaylıkla görmenize imkan tanır.

Workcube alan yönetimi sayesinde sınırsız sayıda depo tanımlayabilirsiniz. Depolarınızı lokasyonlara ve raflara ayırarak ürünlerinizi daha verimli depolayabilirsiniz. Sevkiyat Yönetimi ile depolarınızdaki her türlü mal çıkışını takip edersiniz.

Workcube Sevkiyat ve Lojistik Yönetimi Özellikleri

 • Siparişlerden otomatik sevkiyat yapabilirsiniz.
 • Siparişlerden toplu sevkiyat yapabilirsiniz.
 • Siparişten otomatik sevk emri oluşturabilirsiniz.
 • Kolaylıkla depolarınızı yüksek seviyede detaylandırabilirsiniz.
 • Depo ile ilişkili şube tanımlayabilirsiniz.
 • Depo yöneticisi (yöneticileri) tanımlayabilirsiniz
 • Depolama standartlarını ve kalite yaklaşımlarınızı önceden tespit edebilirsiniz.
 • Depo / lokasyon bazında stok sayımlarını takip edebilirsiniz.
 • Sınırsız sayıda depo tanımlayabilirsiniz
 • Depoya bağlı sınırsız lokasyon alanı tanımlayabilirsiniz (genişlik / yükseklik / derinlik bilgileriyle).
 • Depo ve lokasyon bazında dönemsel ürün kategori alanı tanımlayabilirsiniz.
 • Ürün, depo ve lokasyon bazında dönemsel raf bilgisi tanımlayabilirsiniz.

Workcube Sistem Yönetimi ve Genel Ayarlar (settings) Modülü, Workcube’un adeta kokpiti gibi faaliyet göstermektedir.

Şirketinizin tanımı ve akış parametreleri, modüllerin, kullanıcıların erişim ve yetkileri, sistemin güvenliği, bakımı, arayüz ayarları, parametreleri ve tanımlamaları bu modülden yapılmaktadır. Workcube Sistem yönetimi modülünü sadece ileri seviye “Power User” eğitimi almış kişiler kullanabilir.

Sistem Yönetiminde aşağıdaki tanımlamalar yapılır.

 • Her bir modüle ait parametre tanımları (fatura/ürün kdv oranından, müşteri kategorilerine, sms ücretlendirme tarifesinden, organizasyon birimlerinin tanımına kadar)
 • Şirket genel iletişim bilgisi ve şirket akış parametreleri
 • Arayüz dil ayarları (farklı dilde kolay arayüz tasarımı için sistem sözlüğü)
 • İşlem-Süreç Ayarları (Ana işlem kategorileri, süreç  ve süreç grupları) – İş Akışı Tanımları
 • Muhasebe dönemi tanımları
 • Banka tanımları
 • Belge tipleri, numaraları ve belge ayarları tanımlamaları (fiş, fatura v.b.)
 • Fax, printer parametreleri
 • Barkod parametreleri
 • XML tanımları
 • Output (yazıcı) şablonları
 • Sistem erişim ve güvenlik tanımları (Yetki grupları, çalışan sayfa kısıtları, partner sayfa erişim kısıtları v.b.)
 • Sistem arayüz ve web sitesi tasarım ayarları
 • Menü ayarları
 • Sisteme ürün, üye, muhasebe hesap planı vb. veriler için toplu aktarım
 • Dönemsel devir işlemleri

Workcube Stok Modülü, kapsamlı ve esnek bir stok yönetimi sağlar. Müşteri hizmet kalitesi yükselirken, stokların doğru bir şekilde tutulmasına imkan verir.

Her ürün için güncelleyebileceğiniz stok politikaları ile stok dışı kalmak veya stok fazlası vermek gibi yüksek maliyetli sorunlarla boğuşmayın.

Workcube Stok Yönetimi Modülü; satış, satın alma, sevk ve lojistik ve ürün yönetimi modülleri ile birebir entegre çalışır, stok maliyetlerini, işgücü maliyetlerini ve stok kayıplarını belirgin bir biçimde azaltır. Yeniden sipariş noktasına gelen ürünler, acil sipariş verilmesi gereken ürünler, fazla stoklar, minimum stok miktarı v.b. bilgileri kolaylıkla görebilmenizi sağlar. Özel uyarı sistemiyle e-mail ve web üzerinden acil sipariş noktasına gelmiş ürünlerle ilgili uyarılarda bulunur. Stok dışı kalmanızı veya elinizde fazla stok bulundurmanızı engelleyerek maliyetlerinizi düşürür.

Workcube stok modülü lokasyon bazında, stok maliyetlerinizi yakından takip etmenize ve gerekli önlemleri almanıza yardım eder. Workcube stok modülü ile stok sayımlarınızı kolaylıkla yapabilir ve takip edebilirsiniz. Tüm sevk emirlerini, alım, satım irsaliyelerini kaydetmenizi ve takip etmenizi sağlar. Stok fişlerinizi kolaylıkla oluşturmanıza imkan verir.

Stok modülü ürün kapsamlı stok yönetimi sağlar. Tek bir ekrandan ürünle ilgili stok hareketlerini, gerçek stok, kullanılabilir stok, minimum / maximum stok, yeniden sipariş noktası, spec detayları, stok stratejisi, ürün detay bilgileri ve fiyat detaylarını görebilir ve yönetebilirsiniz.   Workcube stok modülü, stok politikanızı sürekli güncellemenize (update etmenize) yardımcı olur. Değişen mevsim veya trendleri gözönüne alarak sürekli güncellenen bir stok politikası ile, stok dışı kalmak veya fazla stok bulundurmak gibi durumlara düşmenizi engeller. Workcube stok modülü ile güvenlik stoğu, yeniden sipariş noktası v.b. miktarları fix olarak belirlemek yerine yıl içerisindeki ana talep değişimleri gözönüne alınarak güne göre değişen miktarları hesaplayabilirsiniz. Modül, her bir ürün için ayrı ayrı stok politikaları tanımlamanıza ve uygulamanıza imkan verir.

Workcube Stok Modülü ile,

 • Hızlı ve doğru kararlar alabilmek için gerçek zamanlı olarak stoklarınızı görebilirsiniz.
 • Stoklarınız üzerinde esnek ve etkin bir kontrol imkanına kavuşursunuz.
 • Müşteri hizmet kalitesini artırabilmek için stratejik olarak her türlü talebin izini takip edebilirsiniz.
 • Esnek depolama, lokasyon ve transfer planları yapabilir, basitleştirilmiş ürün lojistiği için seri ve lot kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.
 • Barkod datalarınızdan etikete özel dosyalar oluşturarak üçüncü parti etiket formatlama ve baskı işlemlerini basitleştireilirsiniz.
 • Kolay anlaşilabilmesi açısından, standart raporlar üzerine barkod print edebilir, maliyet bilgilerini kolaylıkla girebilir ve bu bilgileri ürün fiyatını hesaplarken kolaylıkla kullanabilirsiniz.  Modül içerisindeki detaylı ve gerçek zamanlı raporlama ve grafikler optimum stok yönetimi için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri birarada sunar.

Workcube Stok Yönetimi Fonksiyonları

 • Ürün bazında stok yönetimi
 • Ürün bazında güncel stok grafiği
 • Gerçek stok / kullanılabilir stok takibi
 • Alınan sipariş ve rezervasyon takibi
 • Verilen sipariş takibi
 • Belli tarih aralığındaki stok hareketlerini görüntüleme (belge türü, depo bazında)
 • Stok hareketlerini belgeye çevirme, kağıda dökme, PDF yapma ve e-mail olarak gönderme
 • Lokasyon bazında ürün stoğu görüntüleme
 • Alım irsaliyesi oluşturma ve güncelleme
 • Satış irsaliyesi oluşturma ve güncelleme
 • Siparişten otomatik sevk emri oluşturma
 • Stok açılış fişi oluşturma
 • Stok fişi oluşturma (Sarf Fişi / Fire Fişi / Üretimden Giriş Fişi / Depo Fişi / Sayım Fişi)
 • Depo / lokasyon bazında stok sayımlarını takip etme
 • Stok sayımlarından stok export belgesi oluşturma

Stok Stratejisi Yönetimi

 • Ürün bazında stok stratejisi tanımlama
 • Minimum stok, maksimum stok miktarı tanımlama
 • Depo ve/veya tedarikçi bazında tedarik süresi tanımlama
 • Yeniden sipariş noktası tanımlama
 • Stok durum tanımları
 • Kullanıcı ana sayfasında minimum stok (acil sipariş) uyarısı verme

Raporlama

 • İhtiyacınız ve talepleriniz doğrultusunda hazırlanacak çok boyutlu stok raporlamaları.

Workcube Üretim Yönetimi Modülü, üretici firmaların üretim süreçlerini tüm boyutlarıyla yönetmeleri ve analiz etmeleri için ihtiyaç duyacakları tüm fonksiyonları bir arada sunar.

Workcube Üretim Yönetimi işletmelerin üretim platformlarının sinir sistemi gibi işlev görür. Daha hızlı ve iyi kararlar alabilmek için şirket ve tedarik zincirine yönelik güncel ve doğru üretim verilerini sağlar.

Farklı coğrafi bölgelerde, birbiriyle paralel olmayan üretimlerin gerçekleştiği farklı üretim sahalarınızı hızlı, etkin ve optimum maliyetle sanki tek bir fabrikayı yönetiyormuş gibi yönetmenize olanak tanır.

Workcube Üretim Yönetimi ile işletmenizin değişen şartlarına ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde üretiminizi modifiye edebilir, farklı noktalardan gelen siparişlerinizin üretim sürecini takip edebilirsiniz. Stoklarınızı daha etkin biçimde yönetir, üretim süreçlerinde yaşanan gecikmeleri belirleyerek kolaylıkla elimine edebilirsiniz. Workcube tedarik zincirini sürece katarak baştan sona gelişmiş bir üretim takip ve yönetim imkanı sunar.

Workcube’de sipariş bazlı veya stoğa üretim yapabilirsiniz. Kulanıcılar hammadde stoğundan, lot maliyet hesaplarına, ambalaj ve alternatif hammadde tanımlarına kadar bir ürünün üretimi ile ilgili tüm detayları bir arada yönetebilirler. Workcube üretim öncesi ve sonrası uyulması gerekli yasal zorunlulukları üretim sürecine entegre eder. Paketleme, fason üreticiler v.b. üretimde birlikte çalışılan iş ortaklarını sürece %100 entegre ederek üretim zamanını ve maliyetlerini verimli hale getirir. Satınalma departmanının üretim sürecini yakından takip ve analiz ederek ham madde ve ürün bileşenlerinin maliyetlerini daha aşağıya çekebilmelerine katkı sağlar.

Üretim Yönetimi modülünün shift raporlama, fason üretim ve gerçek zamanlı takip gibi fonksiyonları üretiminizi müşterilerinizin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre yönlendirmenizi ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyetinizi artırmanızı sağlar.

 • Workcube Üretim Yönetimi modülünün sipariş usulü, tekrarlayan, akan veya karma modlu üretim modellerinin tümünü destekleyen fonksiyonelliği sayesinde yaptığınız işe uygun bir üretim sistemi dizayn edersiniz.
 • Workcube iş akış yönetimi modülünü kullanarak üretimde çalışan elemanlarınızın bilgi ve aktivite yönetimlerini gerçekleştirirsiniz.
 • Fason üretimlerinizde, tedarikçinizle olan ilişkinizi etkin bir biçimde yönetir; Maliyet, satınalma ve teslimat bilgilerini güncel ve pratik bir biçimde takip edersiniz.
 • Sipariş usulü üretimlerde istenen kontrol seviyesini yakalamak için ürün ağaçlarını, ürün reçetelerini ve üretim emirlerini birarada ve anlaşılır bir biçimde kullanıma sunabilirsiniz.
 • Gerçek üretim maliyetlerini ölçmek için fiks ve değişken üretim maliyetlerini otomatik olarak kaydeder ve takip edersiniz.
 • Etiketler üzerindeki barkodları okuyarak elektronik ortamda veri girişi sağlar, doğruluğu ve hızlılığı arttırırsınız.
 • Esnek ve dinamik üretim raporları elde edersiniz.

Üretim Ağaçları

Workcube’ün eşsiz spec yaklaşımıyla her bir ürününüze kolaylıkla sınırsız sayıda ağaç oluşturabilirsiniz. Spec sayesinde, ürünlerinizin her farklı çeşidi için tekrar tekrar sıfırdan ürün ağacı oluşturmanıza gerek kalmaz. Özellikle siparişe üretim yapan kuruluşlar, spec kullanarak her bir sipariş için standart ürün ağacını değiştirmeden farklı ürün ağaçları, spesifikasyonları oluşturabilir. Bu sayede ürünün her farklı versiyonu için ayrı ayrı ürün ağacı ve stok kodu tutmak yerine daha kısa zamanda ve daha basit bir şekilde ürünün spec’i oluşturulur. Bu sayede üretimdeki ana ve ara katkı maddelerinin takibi rahatlıkla yapılır.

Üretim Emirleri

İhtiyaçlara, taleplere, stok durumunuza göre emirlerinizi oluşturursunuz. Aynı zamanda gelen satış siparişlerini direkt olarak üretim emrine çevirebilirsiniz. İş emirlerinizi toplu olarak verebilirsiniz ve toplu olarak sonuçlandırabilirsiniz. Ürettiğiniz ürünün ağacında üretilen yarı mamulleriniz varsa otomatik olarak ilişkili iş emri oluşturabilirsiniz.

Üretim Sonuçları

Üretimi sonuçlandırırken üretim emrinden otomatik olarak oluşan tabloda oluşan ürünün, gerçekleşen sarf ve fireleri güncellenebilir. Üretim sonucundan otomatik olarak üretimden çıkış fişi, sarf fişi ve depolar arası sevk irsaliyesi oluşturulabilir.

Vardiyalar

Üretim modülü içerisinde sınırsız sayıda vardiya oluşturabilirsiniz. Vardiyalar çizelgeye bağlanarak çalışma takvimini oluşturur.

Kalite

Workcube’de üretiminizin kalite standartlarınıza uygunluğunu takip edebilirsiniz. Kalite standartlarınızı ve kontrol tiplerinizi firmanıza uygun şekilde tanımlayabilirsiniz.

Workcube Üretim Planlama ve Çizelgeleme Yönetimi, baştan sona gelişmiş bir üretim planlama ve programlama imkanı sunar.

Üretim Planlama ve Çizelgeleme Yönetimi, planlama süresini azaltan ve tedarik zincirindeki değişikliklere kolaylıkla cevap verebilen entegre bir çözümdür. Şirketinizin müşterileri taleplerine cevap verme hızını geliştirir ve planlamacılara karar desteği sunar.Workcube Üretim Planlama ve Çizelgeleme Yönetimi İş emirlerinizi standart zamanlarınıza veya optimum zamanlara göre planlayabilirsiniz. Çizelge yardımıyla üretiminizi anlık olarak takip eder, üşterilerinize anında termin süresi verebilirsiniz.

Özellikler

 • Üretim sahasına (production plant) özgü veri modelleme imkanı tanır.
 • Stok, Sipariş Yönetimi, Satınalma, İş Akışı, Üretim Yönetimi ve Finans gibi diğer Workcube modülleriyle veri paylaşımı sağlar.
 • Kullanıcıya özel kaynak kuralları yaratmanızı sağlar.
 • Kullanıcı tanımlı talep öncelikleri yaratmanızı sağlar.
 • Üretim kaynakları üzerinde esnek kapasite tanımları yapmanıza imkan verir.
 • Birbirinden bağımsız materyal planları yapmanızı imkan verir.
 • Maliyet esasına dayalı üretim planlaması yapmanızı sağlar.
 • Maliyet sapmalarını takip etmenize imkan tanır.
 • Materyal ve kapasite fazlalıklarını takip etmenize imkan tanır.
 • Tedarik gecikmelerini ve tamamlanmamış tedarikleri kolaylıkla görmenizi ve takip etmenizi sağlar.
 • Baştan sona tedarik zincirinin her aşamasında maliyet tanımlaması ve takibi yapmanızı sağlar.
 • Üretim için gerekli satınalma, üretim yönetimi ve stok planlarının yapılmasını sağlar.

Workcube Planlama ve Çizelgeleme Yönetimi Fonksiyonları

 • Workcube’de üretim malzeme ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Malzeme ihtiyaçlarınızı anında sevk irsaliyesine dönüştürebilir, anında ambar fişi oluşturabilir veya satınalma talebi ekleyebilirisiniz.
 • Workcube’de üretilen ürünlerinizin ağaçlarını kolaylıkla tanımlayabilirsiniz. Standart sarf miktarlarınızı, üretim/işçilik zamanlarınızı, firelerinizi tanımlayabilirsiniz. Sarf malzemelerinize alternatif malzemeler tanımlayabilir, konfigüre edebilirsiniz.
 • Ürün ağaçlarınızı bir kez tanımladıktan sonra birden fazla spesifikasyonlarını oluşturabilirsiniz. Ürün ağaçlarınızı tanımladıktan sonra anında öngörülen maliyetini görüntüleyebilirisiniz. Ürünlerinizdeki spesifikasyonların değişmesinde her seferinde yeni ürün ağacı tanımlamanıza gerek yoktur.
 • Workcube’de istasyonlarınızın amortisman, enerji tüketimi,masraf yansımasını, adam saat maliyetini, çalışan sayısı, set-up süresi, ortalama yıl kapasitesini tanımlayabilir ve İstasyon Saat/Maliyetini öğrenebilirsiniz.
 • Çalışma Programı belirleyebilir. Bu çalışma programı çerçevesinde planlama gerçekleştirebilirsiniz.
 • İstasyonlarınızda uygulanan işlem tiplerinizi ve maliyetlerinizi tanımlayabilir, bu doğrultuda üretim maliyetlerinizi etkin olarak takip edebilirsiniz. İstasyonlarınızda oluşabilecek durumları önceden parametrik olarak tanımlayabilir, mevcut durumlar gerçekleştiğinde istasyon durumlarını gözlemleyebilirsiniz.
 • Workcube’de kalite standartlarınızı tanımlayabilir. Yapılan kalite kontrol çalışmalarınızın standartlarınıza uygunluğunu raporlayabilirsiniz.
 • İş emirlerinizi toplu olarak verebilir toplu olarak sonuçlandırabilirsiniz. Siparişleriniz üretim aşamasına geldiğinde iş emri verilmek üzere Üretim Planlama ekranına düşer. Birden fazla siparişi aynı anda üretime gönderebilirsiniz. Emri oluştururken alternatif tanımladığınız istasyonları görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Stok değerlerinizi anında emri verirken görüntüleyebilirsiniz. İş emirlerinizi operatöre gönderebilir, operatörleriniz vasıtasıyla üretimlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.
 • Birden fazla iş emrini tek seferde sonuçlandırabilir, uygun stok hareketlerini gerçekleştirebilirsiniz. İş emirlerinizin ilişkili iş emirleri ile olan bağlantılarını durumlarını anlık gözlemleyebilirsiniz. Stoklarınızı emirleriniz sonuçlanmadan rezerve edebilir üretiminizi garantiye alabilirsiniz.
 • Demontaj üretimleri gerçekleştirebilirsiniz. Üretiminizi sonuçlandırırken oluşan birim maliyetlerini gözlemleyebilir raporlayabilirsiniz.
 • Üretimlerinizi barkodlar vasıtasıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirir, ileriye ve geriye doğru takip edebilirsiniz.
 • Workcube’de üretim emirlerinizin durumunu, istasyonlarınızın doluluğunu çizelgede görüntüleyebilir, Mouse hareketleri ile hızlı olarak değişiklikler yapabilirsiniz.
 • Çizelge Kullanım kolaylığı ve esnek yapısı itibariyle üretim planlama çalışanlarına büyük kolaylıklar sunmaktadır. Üretim emirlerinizi, günlük, haftalık, aylık belirlemiş olduğunuz tarihler arasında, istediğiniz istasyon, departman ve şube durumlarını çizelgede görüntüleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.
 • Bekleyen siparişlerinizi görüntüleyebilir, yaptığınız değişiklikleri master plan olarak uygulayabilirsiniz.

Workcube Üye Yönetimi, bir işletmenin (çalışanları hariç) ilişki içerisinde olduğu tüm kişi ve kurumlar ile olan ilişkilerini, kolaylıkla ve merkezi olarak yönetebilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

Workcube Üye Yönetimi’ni üyelere özel bir bilgi bankası olarak kullanabilirsiniz.  Workcube’de ilişkide olunan her kurum ve kişi öncelikle sisteme üye olarak kaydedilir ve bu üyenin hangi kategoride olduğu (müşteri mi, tedarikçi mi, iş ortağı mı, abone mi v.s.) daha sonra tanımlanır. Çünkü bir şirket müşterimiz olabileceği gibi tedarikçimiz de olabilir. Böyle bir durumda üye yönetimi ayrı ayrı iki kayıt yapmak yerine bir kayıt üzerinden o işletmeyi hem müşteri hem de tedarikçi olarak tanımlamaya olanak sağlar. Workcube Üye Yönetiminde sınırsız sayıda üye kategorisi oluşturularak farklı kademelerde ilişki yürütülebilir.

Üye yönetimi temel olarak iki farklı kategoride üye yönetimi imkanı sunar. Bireysel Üyeler ve Kurumsal Üyeler.

Cari olarak ilişkiye geçilmemiş tüm üyeler potansiyel üye olarak kaydedilebilir. Satış ve satınalma dışında potansiyel üyeler ile olan her türlü ilişki ve faaliyet üye yönetiminden yürütülebilir. Bu sayede üye yönetimi modülü çok güçlü bir adres bilgi bankası olarak da görev görmektedir.

Kurumsal Üye Yönetimi

Workcube üyelik yönetimi modülü alt (tali) şirketlere, coğrafi bölümlere, farklı ofislere, departmanlara sahip çok uluslu şirketlerle bile gereken esneklikte bir ilişki yürütmenizi sağlar. Kurumsal üyelerle çok kademeli ve katmanlı ilişki kurma imkanı verir. Her katman ve kademe için faklı contact bilgileri düzenleyebilirsiniz. Örneğin şirket kademesinde partnerinizin veya müşterinizin endüstri tipi, satış hacmi ve genel merkez adresi gibi bigilere ulaşmak isterken, kişisel kademede kullanıcının görevini, cep no’sunu ve e-mail adresini görmek isteyebilirsiniz. Ya da bir yöneticinin size direk sipariş verebilmesini sağlarken, aynı işletmedeki bir diğer çalışanın verdiği siparişi önce otomatik olarak yöneticisine gönderip onayladıktan sonra size ulaşmasını sağlayabilirisiniz.

Workcube kurumsal üye yönetimi her türlü hiyerarşik organizasyon yapısını destekler. Her bir kurumsal üye için sınırsız lokasyon tanımlama imkanı sunar. Kurumsal üye çalışanlarının Partner Portal’e ulaşmasında her bir kullanıcının erişim ve yetkilerini ayrı ayrı yönetme imkanı verir.

Şubeler, çalışanlar, siparişler, teklifler, kotalar, anlaşmalar, muhasebe ve finans bilgileri, analizler, banka hesapları, kredi kartları, projeler dahil kurumsal üyeye ait bilgileri bütünsel bir şekilde birarada görme ve gösterme imkanı aynı zamanda sizin daha iyi bir hizmet sunmanızı ve almanızı kolaylaştırır. Kurumsal üye yönetiminde şirketiniz bünyesinde kurumsal üyeden sorumlu bir ekip oluşturabilirsiniz.

Bireysel Üye (Müşteri) Yönetimi

Workcube bireysel üye yönetimi bireysel satış yapılan müşterileri yönetmek için mükemmel çözüm sunar. Bireysel üyeler ile ilgili tüm iletişim, iş, eğitim v.b. kişisel bilgileri, teklifleri, siparişleri, kredi kartı, banka hesabı, hesap extresi v.b. bilgileri bir arada görebilir ve yönetebilirsiniz. Bireysel üye ile ilişkili yakınlarını tanımlayabilir, müşteri kartı uygulamalarında ek kart sahipleri tanımlayabilirsiniz.

Workcube Üye Yönetimi Fonksiyonları

Kurumsal Üye Yönetimi

 • Aktif / Potansiyel kurumsal üye yönetimi
 • Sınırsız sayıda üye kategorisi tanımlama
 • Sınırsız sayıda sektör tanımlama
 • Üyeye ait tüm genel, iletişim ve resmi bilgileri kaydetme ve takip etme.
 • Parametrik olarak üyelerle ilgili ek bilgi ekranı oluşturma
 • Üyeye sınırsız sayıda şube ekleme
 • Her bir şubeye bağımsız iletişim bilgisi ve şube yöneticisi girebilme, şubeye özel temsilci atama.
 • Şubeye bağlı çalışanları görüntüleme
 • Şubeye özel hedef oluşturma
 • Şubeye özel not kaydı
 • Sınırsız sayıda çalışan ekleme
 • Her çalışan için ayrı iletişim, şube, departman bilgisi girme
 • Her bir çalışana özel sistem (partner portal) erişim yetkisi tanımlama
 • Parametrik olarak üye çalışanları ile ilgili ek bilgi ekranı oluşturma
 • Çalışana özel dil tercihi ayarı ve o dilde sisteme eriştirme imkanı
 • Çalışana özel not kaydı
 • Şirket içerisinde üyeden sorumlu ekip oluşturma
 • Gerçek zamanlı üye ciro, hesap bakiyesi takibi
 • Birden fazla grup şirketi için üye bilgisini erişilebilir ve bağımsız ticari işlem yapılabilir kılma
 • Üye ile ilgili tüm projeleri görme ve takip etme
 • Üye ile ilgili tüm fırsatları görme ve takip etme
 • Üyeden alınan tüm teklifleri görme ve takip etme
 • Üyeye verilen tüm satınalma siparişlerini görme ve takip etme
 • Üyeye verilen tüm satış tekliflerini görme
 • Üyeden alınan tüm siparişleri görme
 • Üyeye ait hesap extresi alma (görüntüleme, print, PDF, dökümana çevirme ve email ile gönderme imkanı)
 • Üyeye ait tüm kredi bilgilerini tanımlama ve yönetme
 • Üye ile yapılan tüm anlaşmaları görme, yeni anlaşma ekleme ve güncelleme
 • Üyeye ait tüm banka hesaplarını kaydetme ve güncelleme
 • Üyeye ait tüm kredi kartı bilgilerini kaydetme ve güncelleme
 • Üye ile ilgili tüm notları kaydetme ve takip etme
 • Üye ile ilgili tüm döküman ve belgeleri kaydetme ve takip etme
 • Parametrik olarak hazırlanabilecek analiz formlarıyla (finansal yeterlik analizi, altyapı analizi v.b.), üyeyi farklı açılardan analiz etme imkanı.

Bireysel Üye (Müşteri) Yönetimi

 • Bireysel müşteriye ait tüm genel, iletişim ve kişisel bilgileri kaydetme ve takip etme.
 • Parametrik olarak bireysel müşteriler için ek bilgi ekranı oluşturma
 • Şirket içerisinde bireysel müşteriden sorumlu temsilci atama
 • Gerçek zamanlı ciro, hesap bakiyesi ve kredi bilgisi takibi
 • Müşteri ile ilgili tüm projeleri görme ve takip etme
 • Müşteriye ait tüm fırsatları görme ve takip etme
 • Müşteriye verilen tüm satış tekliflerini görme ve takip etme
 • Müşteriden alınan tüm satış siparişlerini görme ve takip etme
 • Müşteriye ait hesap extresi alma (görüntüleme, print, PDF, dökümana çevirme ve email ile gönderme imkanı)
 • Müşteriye ait tüm kredi bilgilerini (açık hesap limiti, geç ödeme faizi v.b.) tanımlama ve yönetme imkanı
 • Müşteriye ait tüm banka hesaplarını kaydetme ve güncelleme
 • Müşteriye ait tüm kredi kartı bilgilerini kaydetme ve güncelleme
 • Birden fazla grup şirketi için müşteri bilgisini erişilebilir ve bağımsız ilişki yürütülebilir kılma
 • Müşteri ile ilgili tüm notları kaydetme ve takip etme
 • Müşteriyle ilgili tüm döküman ve belgeleri kaydetme ve takip etme
 • Parametrik olarak hazırlanabilecek analiz formlarıyla müşteriyi farklı açılardan analiz etme.
 • Bireysel müşterinin ilişkide olduğu diğer bireysel müşterileri yakınlık dereceleri ile tanımlama
 • Bireysel müşteriye Web sitesindeki şifreli alanlara erişim yetkisi verme
 • Müşteri kartı oluşturma
 • Müşteri kartı için üye ek kart kullanıcıları tanımlama

Workcube Ürün Yönetimi ürün hiyerarşisi, cinsi, nitelikleri, varyasyonları, son kullanma tarihi v.b. ürün ile ilgili her türlü detaylı veriyi birarada ve merkezi olarak yönetmeye imkan verir.

Modül ile sınırsız sayıda ürünün yönetimi gerçekleştirilebilir. Sınırsız sayıda ve hiyerarşide ürün kategorisi oluşturulabilir. Ürün yönetimi kategori bazında fiyatlandırma ve depolama gibi fonksiyonları ile kapsamlı kategori yönetimi sağlar. Bu özellik ayrıca perakendecilerin milyonlarca stok kodu içeren katalogları pratik bir biçimde yönetmesine imkan verir. Ürün Yönetimi diğer tüm Workcube modülleriyle entegre çalışır.

Kapsamlı ürün aksiyonları tanımlamaya ve müşteri veya satış kanalı segmentlerine özel olarak uygulamaya imkan tanır. Ürün yönetimi içerisinde yer alan rekabet yönetimi şube bazında rakiplerinizi tanımlamanızı ve rakip fiyatları şube ve ürün bazında takip etmenizi sağlar.

Ürün ile ilgili hedef pazar, rekabet, raf ömrü, fiyatlar, stok detayları, ek bilgiler, ürün ile ilgili yorumlar, anketler, garanti bilgileri, maliyet bilgileri, alış – satış koşulları v.b. bilgilerin hepsi tek merkezden yönetilir. Ürünle ilişkili ürünler, alternatif ürünler, özellikler ve birimler yine ürün detay sayfasında tanımlanır.

Workcube ürün modülü, çalışanlarınız, tedarikçileriniz, müşterileriniz ve diğer partnerleriniz ile ürün bilgilerini ve içeriğini etkin bir biçimde paylaşabilmeniz için gerekli olan yapıyı ve araçları sunar. Yetkilendirilmiş kullanıcılar ürün bileşenlerini (yedek parçalar v.b.), mühendislik ve teknik bilgileri, ürün prospektüslerini, kullanma kılavuzlarını, ürün görüntülerini, teknik çizimleri, ürün ile ilgili görüşleri görebilir ve üzerinde değişiklik yapabilir. Özellikle tedarikçiler sizin için üretimini gerçekleştirdikleri ürünlerle ilgili son bilgileri, mühendislik ve teknik bilgiler bölümüne ulaşarak ekleyebilir ve bu bilgileri güncelleyebilir.

Workcube ürün modülü ayrıca ürün ürün detaylı fiyat yönetimi imkanı sunar. Ürün standard alış satış fiyatı, son alış ve satış fiyatları, rakip fiyatlar, fiyat değişim önerileri, fiyat değişim grafiği ve raporu ürün ürün takip edilebilir.

Ürün Konfigüratörü

Workcube’de ürünler özelliklerine, varyasyonlarına, değerlerine, bileşenlerine (Örneğin herhangi bir malın içindeki bir bileşenin alternatif ürünlerle değiştirilmesi mümkün olabilir), toleranslarına (örneğin bir metal için mukavemet, basınç v.b. tolerans değeri konfigüre edilebilir), paketleme özelliklerine göre satış, satınalma ve üretim süreçlerinde konfigüre edilebilirler.

Workcube Ürün Yönetimi Fonksiyonları

 • Genel Özellikler
 • Sınırsız sayıda ürün / hizmet kaydı
 • Barkod cihazı entegrasyonu
 • POS Sistem entegrasyonu
 • Satış, stok ve fiyat değişim bilgisi export/import özelliği
 • Online satış entegrasyonu
 • Rekabet yönetimi (Rekabet tanımları, rakipler, ürün bazında dönemsel rakip fiyat takibi)
 • Şube bazında hedef pazar tanımlama
 • Prototip ürün yönetimi
 • Terazi entegrasyonu
 • Sınırsız sayıda ürün / hizmet kategorisi tanımlama
 • Ürün özellik tanımları (renk, beden v.b.)
 • Sınırsız sayıda ürün birimi tanımlama (adet, kg, koli v.b.)
 • Kategori ve fiyat listesi bazında ürün görüntüleme
 • Ürün kelime araması
 • Ürün listesini belgeye çevirme, PDF yapma, kağıda dökme, e-mail olarak gönderme
 • Ürün Yönetimi
 • Ürüne ait her türlü bilgiyi kaydetme ve yönetme  (Ürün adı / Kategori / Birim / Boyut / Ağırlık / Ürün kodu / Üretici kodu / Barkod / Tedarikçi / Raf Ömrü / Satış Muh. Kodu / Alış Muh. Kodu / KDV oranı / Standart alış fiyatı / Standart satış fiyatı)
 • Aktif / Pasif ürün
 • Ürüne ait üretim / satış / satınalma tanımı
 • Ürün aşaması tanımlama (öneri, test, numune v.b.)
 • Ürün envanter tanımı
 • Ürüne özel rekabet tanımı
 • Ürüne özel hedef pazar tanımlama
 • Ürün sorumlusu atama
 • Ürünle ilişkili her türlü imaj kaydı
 • Sınırsız sayıda ürüne özel birim tanımı
 • Ürünle ilişkili belgeleri kaydetme ve yönetme
 • Ürün özelliklerini tanımlama
 • Ürünle ilişkili ürünler tanımlama
 • Ürüne alternatif ürünler tanımlama
 • Ürün içeriklerini kaydetme ve yönetme
 • Üretim Planlama modülü ile entegre otomatik ürün ağacı tanımlama,
 • Ürün ile ilgili anketleri ve gelen cevapları takip etme
 • Ürün barkod tanımlaması
 • Webden eklenen ürün ile ilişkili yorumları takip etme
 • Parametrik ürün ek bilgi ekranı tanımlama
 • Ürün garanti bilgisi kaydı
 • Ürün raf yönetimi  (Lokasyon / Raf Tipi / Miktar / Raf Ebatları / Başlangıç – Bitiş Tarihi Tanımlama ve Yönetme )
 • Ürün Maliyeti bilgilerini tanımlama
 • Ürün satınalma koşulları takibi (anlaşma modülü ile entegre)
 • Ürün stok detayları takibi (stok modülü ile entegre)
 • Ürün fiyat detayları takibi
 • Katalog Yönetimi
 • Sınırsız sayıda ürün kataloğu oluşturma
 • Kataloğa sınırsız ürün ekleme
 • Kullanıcı grublarına göre Web’de katalog yayını
 • Web’de süreli katalog yayını
 • Sütun Bilgileri Parametrik olarak hazırlanan katalog ürün basketi  (Her bir ürüne ait stok kodu, barkod, üretici kodu, ürün ismi, miktar, birim, seri no, fiyat, KDV%, vade, 5 ayrı indirim sütunu, satır toplamı, net satır toplamı, ödeme yöntemi, vergi toplamı, son toplam, KDV toplam, teslim tarihi, fiyat toplamı görüntüleme ve otomatik fiyat hesaplatma)
 • Katalog ile içerik ilişkilendirme ve Web’de yayınlama (içerik yönetimi modülü ile entegre)
 • Kataloğu pasif hale getirme
 • Kategori Yönetimi
 • Sınırsız sayıda ve derinlikte alt ürün kategorisi tanımlama
 • Kategoriye özel kar marjı tanımlama
 • Kategoride yer alan markaların tanımlanması
 • Kategori ile ürün özellikleri ilişkilendirme
 • Kategori sorumlusu (sorumluları) tanımlama
 • Kategori depolama bilgisi tanımlama (stok modülü ile entegre)
 • Kategori bazında fiyat listesi oluşturma